Karizma Haber-karizmahaber.com

Pudra şekercilerinin görüntüleri ortada ama ‘Camide içki içtiler’ yalanının görüntüleri ortada yok

02 Haziran 2022 - 10:19
Pudra şekercilerinin görüntüleri ortada ama ‘Camide içki içtiler’ yalanının görüntüleri ortada yok

CHP’li Karaca: AKP Genel Merkezi’ndeki pudra şekercilerinin görüntüleri ortada ama ‘Camide içki içtiler’ yalanının görüntüleri ortada yok

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın dünkü grup toplantısında Gezi protestolarını hedef alan sözleriyle ilgili “Camide içki içtiler yalanının görüntüleri 469 haftadır ortada yok, ama AKP Genel Merkezi’ndeki pudra şekercilerinin görüntüleri ortalığa saçıldı” dedi.

Haber Giriş: 2 Haziran 2022 Perşembe – 08:46
Son Güncelleme: 2 Haziran 2022 Perşembe – 08:58
Takip Et

CHP’li Karaca: Camide içki içtiler yalanının görüntüleri ortada yok ama AKP Genel Merkezi’ndeki pudra şekercilerinin görüntüleri ortada

CHP’li Karaca, Erdoğan’ın Gezi protestolarıyla ilgili bugün partisinin grup toplantısındaki konuşmasına sosyal medya paylaşımıyla tepki gösterdi. Erdoğan’ın “Dolmabahçe Bezmialem Valide Sultan Cami’nin içinde bu eşkıyalar, bu teröristler, evet bira şişeleri ile bira kutularıyla adeta caminin içini pislemişti. Bunlar böyle. Bunlar çürük, bunlar sürtük. Bunlar için ulu mabet nedir, nedir değildir; öyle bir şey yok” sözlerinin yer aldığı videoyu paylaşımına ekleyen Biçer Karaca, şöyle dedi:

“Gidişinin kadınlar elinden olduğunu gördükçe zihniyetleri dillerine dökülüyor. Haaa unutmadan! Camide içki içtiler yalanının görüntüleri 469 haftadır ortada yok ama AKP Genel Merkezindeki pudra şekercilerinin görüntüleri ortalığa saçıldı.”

NE OLMUŞTU?

Lüks aracında uyuşturucu kullandığına ilişkin görüntüler ortaya çıkmasının ardından gözaltına alınan AKP’li Kürşat Ayvatoğlu, verdiği ifadede kokain kullandığını reddederek, “Kokain değil pudra şekeriydi. Şaka yapıyorduk” ifadelerini kullanmıştı.

2013 Gezi Parkı eylemleri sırasında Başbakanlık Çalışma Ofisi’nin bulunduğu Dolmabahçe’de göstericilerin sığındıkları Bezm-i Alem Valide Sultan Camisi’nin o dönemki müezzini Fuat Yıldırım, ‘camide içki içildi’ iddiasını yalanlamış; yayınlanacak denilen görüntüler yayınlanmamıştı.

İlgili Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.