Karizma Haber-karizmahaber.com

PTT’yi 1 milyar TL zarara uğratan Kenan Bozgeyik Sabiha Gökçen’in başına atandı.

02 Ağustos 2022 - 11:39
PTT’yi 1 milyar TL zarara uğratan Kenan Bozgeyik Sabiha Gökçen’in başına atandı.

PTT’yi 1 milyar TL zarara uğratan Kenan Bozgeyik Sabiha Gökçen’in başına atandı. Artık Sabiha para basacak

PTT’yi 1,2 Milyar TL zarara uğrattığı ve görevden ayrıldıktan sonra dahi maaş almaya devam eden Kenan Bozgeyik, Sabiha Gökçen Havalimanı’nı işleten Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri A.Ş.’nin (HEAŞ) yönetim kurulu başkanlığına getirildiğini açıkladı.

PTT’yi 1 milyar TL zarara uğratan Kenan Bozgeyik, Sabiha Gökçen’in başına atandı. Görevden alındıktan sonra maaş almaya devam etmişti

Birgün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre, PTT’nin 2019 yılındaki 1,2 milyar TL’lik zararında sorumluluğu sorgulanan eski genel müdür Kenan Bozgeyik yeni bir görevle ödüllendirildi. Bozgeyik’in PTT’deki görevinden ayrıldıktan sonra kurumdan maaş almaya devam ettiğini ortaya çıkartan CHP Milletvekili Murat Emir’in, Bozgeyik’in Sabiha Gökçen Havalimanı’nı işleten Havaalanı İşletme ve Havacılık Endüstrileri A.Ş.’nin (HEAŞ) yönetim kurulu başkanlığına getirildiğini açıkladı.

ÖDÜL GİBİ ATAMA
HEAŞ’ta yapılan yeni atamalar TBMM gündemine taşındı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle Meclis’e yazılı soru önergesi sunan CHP’li Emir, Sabiha Gökçen Havalimanı’nı işleten HEAŞ hisselerinin yüzde 96’sının Savunma Sanayii Başkanlığı’na ait olduğunu, geriye kalan hisselerin de TSK Güçlendirme Vakfı ile Türk Hava Kurumu’nda bulunduğuna dikkat çekti. Şirketin milyonlarca dolar bütçeyi yönettiğini ve 2020’de üst düzey yöneticilere 4 milyon 669 bin TL ödendiğini kaydeden Emir, yeni atamalarla şirketin yönetim kurulu başkanlığına getirilen isimleri paylaştı. Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Demirel’in yerine PTT’nin eski genel müdürü Bozgeyik’in getirildiğini kaydeden Emir, “Hesap sorulmayan Bozgeyik, bu atama ile ödüllendirildi” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.