hava 19° Orta
DOLAR 21,5202 % % 1.23
EURO 23,0390 % % 0.56
GRAM ALTIN 1.357,99 % % 1,29
ÇEYREK A. 2.220,31 % % 1,29
BITCOIN 26.216,60 % 1.25
SON DAKİKA

Profesörler bile böyle konuşamadı. Vatandaş sokak röportajında anlattı.

Profesörler bile böyle konuşamadı. Vatandaş sokak röportajında anlattı. Muhabirin gıkı bile çıkmadı

Son Güncelleme :

09 Haziran 2022 - 9:33

/ 15 kez okundu.
Profesörler bile böyle konuşamadı. Vatandaş sokak röportajında anlattı.

Profesörler bile böyle konuşamadı. Vatandaş sokak röportajında anlattı. Muhabirin gıkı bile çıkmadı

Sokak röportajı sırasında mikrofona konuşan vatandaşın sözleri gündem oldu.

Profesörler bile böyle konuşamadı. Sokak röportajında konuşan vatandaşın sözleri gündem yarattı. Kime oy atmayacağını açıkladı

Mor Mikrofon isimli Youtube kanalının sokak röportajı esnasında söz alan vatandaş, hükümete eleştirilerde bulundu, kime oy vermeyeceğini açıkladı. Vatandaşın o konuşmaları sosyal medyada gündem oldu.

”Türkiye’de 3 tane yeni bakan kuruldu. İnşallah, maşallah ve Allah’ın izniyle” diyen vatandaş, ‘‘Ben kendi ülkemden sorumluyum. Avrupa doları yükseltiyor, sen ekonomide para bırakmamışsın ki para yükselsin. Domates 30 lira olmuş. Bunun sebebi Ukrayna mı? Ben nice hükümetler gördüm geçtim. O yüzden inşallah, maşallahı bıraksınlar. Rusya-Ukrayna savaşı beni ilgilendirmiyor. Ben Türkiye vatandaşıyım, burada yaşıyorum. Ukrayna’da savaş olacaksa Rusya’dan yağ gelmeyecekse bu ülkenin yönetimi bitmiştir. Eğer buğdayı ekmiyor, çiftçiyi desteklemiyorsa, buğday Rusya’dan Ukrayna’dan geliyorsa, bu da ekonominin bitimi ve hükümetin yanlış politikalarının göstergesidir” sözlerini kullandı.

”BİR BAKAN HIRSIZSA ÜLKESİ DE HIRSIZDIR”

Ülkenin bu şekilde yönetilmeyeceğini vurgulayan vatandaş, gençlerinin önünün kapatıldığını belirterek, ”Bırakın bu ülkenin başına yeni beyinler gelsin, yeni gençler gelsin. Üniversite mezunları işsiz. 25 yaşındaki çocuk babasından para istemeye utanıyor. Babası da inşaat işçisi. Adalet var da bizde niye yok? Bir Cumhurbaşkanı halktan asla üstün olmamalıdır. Halk var, onu biz seçiyoruz” diye konuştu.

Söz alan vatandaş sözlerine şöyle devam etti:

”Bu yönetimle bir yere varılmadı, varılmaz da. Adalet mülkün temelidir. Vatandaşa saygı duyulmalıdır. Ben ülkemdeki Cumhurbaşkanını, bir bakanı eleştiremiyorsam vatandaş değilimdir, bu ülke de yok demektir. Bir bakan bana parmak sallayamaz; bakan ılımlı ve nezaketli olmalıdır. Onun makamına yakışmaz. Bir Bakan hırsızsa ülkesi de hırsızdır. Bir yönetici hırsızsa, onun altında çalışan bütün egemenlikler ve bütün halklar da hırsızdır. Artık içimize dönelim, kendimize dönelim. Bu ülkede kardeşçe yaşamamız gerekir. Adalet ve şeffaflık olmalıdır, herkes kendi düşüncesini söyleyebilmelidir. Bırakın herkes herkesi sevsin. Hükümetler geçicidir, halklar kalıcıdır. Halk istemiyorsa hükümet düşmelidir, artık gitmelidir.”

”ÇETELERE ORTAK OLDU”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında da konuşan vatandaş, ”Hani sen bu ülkenin milliyetçisiydin, ne oldu vatandaşını sattın, halkını sattın, çetelere ortak oldun… Beşli çete dediklerimiz, hepsi hükümetle ortak. Bu ülke bu şekilde yönetilmez. Parayı bitirip Katar’a yalvarıyorsun. Ülkemizin parası bitti. Bittik. Ülkelerin savaşı, dış güçler artık bahane değildir. Kimse bizim aklımızla oynamasın. Akılla oynamak yöneticilerin işi değil, cahillerin işidir” dedi.

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.