Karizma Haber-karizmahaber.com

OSKİ 3,5 YILDA 30 SONDAJ KUYUSU AÇTI

21 Aralık 2022 - 15:10
OSKİ 3,5 YILDA 30 SONDAJ KUYUSU AÇTI

YENİ KAYNAKLARLA ŞEHRİN SU KONUSUNDA GELECEĞİ GARANTİ ALTINA ALINIYOR

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi OSKİ Genel Müdürlüğü il genelinde içme ve kullanma suyu miktarını artırmak için sondaj kuyusu açıp sisteme dâhil ederek bölgelerin sorunlarına çözüm buluyor. Başkan Güler’in talimatları ile 3,5 yılda 19 ilçede farklı noktalarda toplam 30 sondaj çalışması yapıldı.

OSKİ Genel Müdürlüğü, 19 ilçede içme suyu sorunu yaşayan bölgeler için çalışmalar başlattı. Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile 3,5 yıl önce başlayan çalışmalarda toplam 30 adet sondaj çalışması gerçekleştirildi. 3,5 yılda OSKİ ekipleri tarafından Akkuş’ta 3, Altınordu’da 7, Aybastı’da 1, Çatalpınar’da 1, Fatsa’da 9, Gülyalı’da 1, Kumru’da 1, Mesudiye’de 2, Perşembe’de 2 ve Ulubey’de 3 adet sondaj çalışması yapılarak vatandaşların hizmetine sunuldu.

“SONDAJ ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”

OSKİ Genel Müdürü Murat Us, “İlçelerimizde mevcut su kaynaklarımıza ek olarak sondaj çalışmaları gerçekleştiriyoruz” dedi.

Genel Müdür Murat Us, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatları ile ilçelerimizde mevcut su kaynaklarımıza ek olarak sondaj çalışmaları da gerçekleştiriyoruz. 3,5 yılda 30 adet sondaj kuyusunu tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Bu rakamı daha da yukarılara taşımak için çalışmalarımız hızla devam ediyor. OSKİ Genel Müdürlüğü olarak su sorunu yaşayan bölgelerin problemlerini çözmenin yanı sıra kuraklık ile mücadelede aktif mücadelemizi sürdüreceğiz. İlimizin su konusunda geleceğini korumak için çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.