Karizma Haber-karizmahaber.com

ORDU’DAN BİR ANJELİKA AKBAR GEÇTİ 

PİYANİST ANJELİKA AKBAR KÜLTÜR-SANAT ETKİNLİKLERİNE DAMGA VURDU

ORDU’DAN BİR ANJELİKA AKBAR GEÇTİ 
30 Ocak 2023 - 12:06

PİYANİST ANJELİKA AKBAR KÜLTÜR-SANAT ETKİNLİKLERİNE DAMGA VURDU

 

KONSER ALANI DOLDU TAŞTI 

 

Ordu Büyükşehir Belediyesince düzenlenen kültür-sanat etkinlerine dünyaca ünlü Besteci ve Piyanist Anjelika Akbar damga vurdu.

 

Büyükşehir Belediyesince hazırlanan Ocak Ayı Kültür-Sanat Etkinlikleri dolu dolu devam ediyor. Tiyatrolar, konserler, festivaller ve film gösterimleri gibi çeşitli etkinliklerle Ordulu vatandaşlar kültür sanat dolu bir ocak ayı geçiriyor. Bu kapsamda senfonik ve oda orkestrası, koro, piyano ve diğer enstrümanlar için birçok beste yapan Anjelika Akbar, Ordu Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde Ordulu sanatseverlerle buluştu.

 

SALON DIŞARIYA TAŞTI  

 

Ordu Üniversitesi Morfoloji Binası’nda gerçekleştirilen konsere çok sayıda vatandaş ilgi gösterdi. Salona sığmayan katılımcılara bina içerisine kurulan LED ekran ile yayın yapıldı. Birbirinden değerli eserleri özgün uyarlaması ile dinleyicilerin beğenisine sunan Besteci ve Piyanist Akbar, katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattı.

 

BAŞKAN VEKİLİ TECZAN’DAN AKBAR’A TEŞEKKÜR 

 

Gece sonunda Anjelika Akbar’a çiçek takdim eden Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Celal Tezcan, hem konser hem de konferans tadında bir etkinliğin düzenlediğini söyledi. Muhteşem gece için Akbar’a teşekkürlerini sunan Celal Tezcan yakın bir zaman da tekrar kendisini ağırlamaktan büyük bir memnuniyet duyacaklarını belirtti.

 

ANJELİKA AKBAR: “ORDU’DA OLMAKTAN ÇOK MUTLUYUM” 

 

Besteci ve Piyanist Anjelika Akbar ise Karadeniz’de ilk defa bir konser gerçekleştirdiğini dile getirerek Ordu’da bulunduğu için büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.