Karizma Haber-karizmahaber.com

ORDU GSB YURTLARI REKOR YERLEŞTİRMEYLE YENİ DÖNEME HAZIR

09 Eylül 2022 - 10:13
ORDU GSB YURTLARI REKOR YERLEŞTİRMEYLE YENİ DÖNEME HAZIR

Ordu’da aile sıcaklığındaki Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Ordu GSB Yurtlarına yerleştirme rekoru kırıldı.

Ordu’da aile sıcaklığındaki Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Ordu GSB Yurtlarının rekor yerleştirmeyle yeni döneme hazır oldukları ve başvuruda bulunan tüm öğrencilerin il genelindeki GSB yurtlarına sorunsuz bir şekilde yerleştirildiği bilgisine ulaşıldı.

Ordu’da eğitim öğretim görecek olan ve 2022-2023 yılı GSB yurt başvurusunda bulunan 2285 öğrencinin Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nce GSB Yurtlarına yerleştirildiği öğrenildi.

2022-2023 eğitim öğretim dönemi yurt başvurularına ilişkin birinci faz çalışma sonuçları açıklandı. Gençlik ve Spor Bakanı (GSB) Mehmet Muharrem Kasapoğlu, GSB yurt başvurularının açıklandığını belirterek, ” Birinci faz yer yerleştirmede tarihimizin en yüksek yerleştirme oranını yüzde 80 ile gerçekleştirdik.” dedi. 2022 yılında kız ve erkek olmak üzere toplam 2285 kişi yurt başvurusunda bulundu, tüm öğrenciler Ordu GSB Yurtlarına yerleştirildi.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün kentteki yurtlarda toplam yatak kapasitesinin 5821 bilgisine ulaşıldı. 18-30 yaş arası gençlerin yurtlarda 5 gün süreyle ücretsiz misafir edilmesi projesi olan “Seyahatsever” projesi kapsamında ise Ordu GSB Yurtlarında bugüne kadar 645 erkek ve 389 kız olmak üzere toplam 1.034 genci ücretsiz misafir ettiği ve misafir gençlerin Ordu’nun yöresel ve kültürel alanlarını gezerek, kültürel arası etkileşime katkıda bulundukları öğrenildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.