Karizma Haber-karizmahaber.com

ORDU GENÇLİK MERKEZİ KİTAP KAFE YENİLENDİ

23 Haziran 2022 - 10:38
ORDU GENÇLİK MERKEZİ KİTAP KAFE YENİLENDİ

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Ordu Gençlik Merkezinde bulunan kitap-kafe yenilendi.

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Ordu Gençlik Merkezinde bulunan kitap-kafe yenilendi. “Kitap Kafe” öğrencilerin burada ikramlar eşliğinde kitap okumasına ve ders çalışmasına katkı sağlıyor.

“Kitap Kafe”ye gelen öğrenciler burada ikramlar eşliğinde istedikleri kadar ders çalışıp vakit geçirebiliyor. Ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri tarafından 7 gün 24 saat kullanılabilen kafede yenileme çalışmaları tamamlandı ve hizmete açıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesi amacıyla hazırlanan proje kapsamında, Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü kentte faaliyet gösteren gençlik merkezi bünyesinde 7 yıl önce Kitap Kafe oluşturulmuştu.

Konsept ve mimari açıdan da ev ortamını aratmayan kafe, öğrencilerin kitap okumasına, ders çalışmasına ve arkadaşlık ortamlarının gelişmesine katkı sunuyor.

Bizler her türlü imkanı kendilerine sunmaya hazırız”

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, yaptığı açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından tüm yerleşimlerde kurulan gençlik merkezlerinin gençlere sosyal etkinliklerini rahatlıkla yapabilecekleri imkan sunduğunu ve Kitap Kafe’nin tatiller hariç 7-24 açık olduğunu belirtti.

Genç, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür etti.

“Kitap Kafe Gençlerimiz için yenilendi. Binlerce gencimizin hayata hazırlanmasına yardımcı olan 7/24 saat açık Ordu Gençlik Merkezi Kitap Kafesi daha güzel hizmet verebilmesi için Bakanlığımızın Desteği ile yenilendi. Desteklerinden dolayı Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na teşekkür ederim. ”dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.