Karizma Haber-karizmahaber.com

ÖĞRENCİLERİN İKİNCİ EVİ

31 Ocak 2023 - 10:31
ÖĞRENCİLERİN İKİNCİ EVİ

BAŞKAN GÜLER’İN KÜLTÜR HİZMETLERİ ARASINDA YER ALAN ULU CAMİ HALK KÜTÜPHANESİ VE MİLLLET KIRATHANESİ 7’DEN 70’E HERKESİN UĞRAK NOKTASI OLDU 

 

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in, “Kütüphaneler bilgi hazinesidir. Bu hazineleri daha da zenginleştireceğiz” sözlerinden hareketle Altınordu’da bulunan ve Karadeniz’in en büyük camileri arasında yer alan Ulu Cami zemin katında hizmete açılan Halk Kütüphanesi ve Millet Kıraathanesi, her yaştan öğrencinin uğrak noktası haline gelirken âdeta ikinci evleri konumuna geldi. 

 

ZİYARETÇİLER İÇİN HER TÜRLÜ İMKÂN SAĞLANIYOR

 

Modern mimarisi, sunduğu ayrıcalıklar, sıcak ve konforlu ortamı 440 metrekare kapalı alan içerisinde grup çalışma alanı, tekli çalışma alanı, ofis, arşiv, danışma, kitaplıklar, klimalı ortam, internet imkânı ve wc bulunan kütüphane her gün dolup taşıyor.

 

HER KESİME HİTAP EDİYOR 

 

Her kesime hitap edecek şekilde planlanan kütüphane de sosyal aktivite alanı olarak kafe, teras, masa tenisi alanı ve geniş bir bahçe de bulunuyor. Her gün tıklım tıklım olan 20 bin kitap kapasitesine sahip kütüphane, çocukların ve gençlerin yanı sıra yetişkinlerinde kullanacağı çok yönlü bir yaşam alanına dönüştü. 

 

GÜNLÜK ÇORBA VE ÇAY İKRAM EDİLİYOR 

 

Millet kıraathanesi ise günlük gazete ve dergi okuyanların uğrak yeri olurken ikram edilen çorba ve çay keyfi ile vatandaşlardan yoğun talep görmeye devam ediyor. Kütüphane bölümü ise günlük müdavimlerinin yanı sıra düzenlenen geziler ile lise ve dengi okullar, özel okullar ve ilçe okullarına ev sahipliği yapıyor. 

 

HERGÜN AÇIK 

 

Haftanın 7 günü açık olan kütüphane, Pazartesi-Cumartesi günleri 08.00-21.30, Pazar günü ise 09.00-17.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.