Karizma Haber-karizmahaber.com

Nihal Olçok: Eşim Erol Olçok, FETÖ konusunda Tayyip Bey’i uyarıyordu

16 Temmuz 2022 - 8:46
Nihal Olçok: Eşim Erol Olçok, FETÖ konusunda Tayyip Bey’i uyarıyordu

15 Temmuz’daki darbe girişiminde eşi Erol Olçok’u ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok’u kaybeden Gelecek Partili Nihal Olçok, Tayyip Erdoğanla ilgili ilginç açıklamalarda bulundu

15 Temmuz’daki darbe girişiminde eşi Erol Olçok’u ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok’u kaybeden Gelecek Partili Nihal Olçok, eşiyle ilgili, “Tayyip Bey’e gezilere giderken davet ettiği isimlere bakıp ‘yine FETÖ’cüleri götürüyorsun’ derdi” ifadelerini kullandı.

Nihal Olçok’tan dikkat çeken FETÖ çıkışı: Eşim Tayyip Bey’i uyarıyordu

Gelecek Partisi Kurucu Üyesi Nihal Olçok, Halk TV’de katıldığı “Seda Selek ile Perdenin Önü Arkası” adlı programda 15 Temmuz’daki darbe girişiminde hayatını kaybeden AKP’nin reklam işlerinden sorumlu eşi Erol Olçok ile Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan arasındaki ilişkiyi aktardı.

Nihal Olçok, eşi Erol Olçok’’un Erdoğan’ı FETÖ konusunda sık sık uyardığını şu sözlerle anlattı:

“Erdoğan’ın gezilere giderken davet ettiği isimlere bakıp ‘yine FETÖ’cüleri götürüyorsun’ derdi. (FETÖ) O kısaltmaları ilk üreten Erol bey olmuş olabilir. Emasya iptal edilmişken Emasya ile aynı içerikte olan sadece başlığı değiştirilmiş 2010 yılında bu yasa kaldırılmış. Askerin şehirde olaylara müdahalesi… Bunun adı darbe olaylara müdahale falan değil. Zırhlı araçların, mühimmatların boşaltılması… Bu Emasya yerine 23 Haziran 2016’da diğer yasanın geçmesi. Kabak gibi darbe geliyorum diye bağırıyor. Bunu hiç mi kimse okuyamadı? Sonra Meclis’te İsmail Kahraman’la duygusal anlar. Bunların bende bir karşılığı yok.”

İLGİLİ HABERLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.