Karizma Haber-karizmahaber.com

Mustafa Varank kamuda yeğenim yok demişti.

Mustafa Varank kamuda yeğenim yok demişti. Kuzeni Fatma Varank’ın Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı olduğu ortaya çıktı

Mustafa Varank kamuda yeğenim yok demişti.
29 Temmuz 2022 - 19:42

Mustafa Varank kamuda yeğenim yok demişti. Kuzeni Fatma Varank’ın Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı olduğu ortaya çıktı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın “Mustafa Varank’ın yeğenleri olumsuz işlere karıştı ve adli mercilerce tespit edildi” şeklindeki açıklamalarına ilişkin Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan sert tepki geldi.

Kamuda yeğenim yok diyen Bakan Mustafa Varank’ın kuzeni Fatma Varank’ın Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı olduğu ortaya çıktı

Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ’ın Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank‘a yönelik, “Mustafa Varank’ın yeğenleri olumsuz işlere karıştı ve adli mercilerce tespit edildi” sözlerine Bakan Varank sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tepki gösterdi.

Bakan Varank paylaşımında Özdağ’ın iddialarının yalan olduğunu belirterek “Benim bırakın kamuda çalışanı, çalışan bir yeğenim yok” dedi. Varank Özdağ’a sert sözlerle çağrıda bulundu.

 “BU AHLAKSIZ PROVOKATÖR…”

Bakan Varank, Özdağ’ın söz konusu açıklamalarının yer aldığı videoyu alıntılayarak paylaşımında, “Bu ahlaksız provokatör de bana bulaşmaya çalışmış. Benim bırakın kamuda çalışanı, çalışan bir yeğenim yok. Hepsinin yaşları küçük. Bu yalanını ispat edersen ben istifa etmeye hazırım, edemezsen sen partinden ve vekillikten istifa edecek misin alçak müfteri!” ifadelerini kullandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı’nın kuzeni bakan yardımcısı oldu

Bir hafta önce bakanlığa altı bakan yardımcısı atandı. Yeni bakan yardımcılarının atamasına dair kararname Resmi Gazete’de yayımlandı.

Yayınlanan kararnameye göre Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı olarak Fatma Varank, Mehmet Emin Birpınar ve Mücahit Demirtaş atandı.

Enerji Bakan Yardımcılığı görevine de Abdullah Tancan, Alparslan Bayraktar ve Mithat Cansız getirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı olarak atanan Fatma Varank, aynı zamanda Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın kuzeni.

BAKAN KUZENİYDİ, BAKAN YARDIMCISI OLDU

17 Ocak 1972 Zonguldak doğumlu ve aslen Trabzon Oflu olan Fatma Varank 7 Haziran 2015 seçimlerinde İstabul’dan AKP listelerinden milletvekili adayı olarak gösterilmiş ancak seçilememişti. Fatma Varank, uzun yıllar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanlığını yapan ve son kabinede Bilim ve Teknoloji Bakanı olarak görevlendirilen Mustafa Varank’ın da kuzeni oluyor.

Fatma Varank, Çevre Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdür Yardımcısı olarak da görev yapmıştı. Varank, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ilk toplu konut projelerinin uygulayıcısı olan KİPTAŞ’ta çalıştı. Emlak Konut GYO A.Ş.’nin 30 bin konut inşaatında Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2009-2011 yılları arasında TOKİ’de İstanbul Sulukule Kentsel Dönüşüm Projesinde çalıştı.

Çamlıca Camii Özel Proje Alanı, İzmir EXPO 2020, Ankara Ulus Camii ve Van ilinde deprem sonrası planlama çalışmalarını yürüttü.

İLGİLİ HABERLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.