Karizma Haber-karizmahaber.com

Mustafa Balbay MHP’den AKP’ye giden seçim mesajını açıkladı

Mustafa Balbay MHP’den AKP’ye giden seçim mesajını açıkladı
23 Temmuz 2022 - 16:35

Cumhuriyet yazarı Mustafa Balbay, MHP’den AKP’ye giden mesajlarda ‘Ekonomi iyileşmezse sandık yüzümüze gülmez’ içerikli cümlelerin yer aldığını yazdı.

MHP’den AKP’ye giden seçim mesajını açıkladı. Mustafa Balbay Cumhur İttifakı’ndaki fırtınayı yazdı

Cumhuriyet gazetesi yazarı Mustafa Balbay da seçim yarışında ittifakların içinde yaşanan son durumu bugünkü köşesinde kaleme aldı.

Cumhur İttifakı ortakları AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasındaki görüşmelerde ekonomik sorunların gündeme getirilmediğini belirten Balbay, buna karşılık iki parti arasında geçen mesajlaşmalarda ekonominin öne çıktığını belirtti.

Ekonominin ikinci planda kalmasını sağlayacak her şeyin MHP’nin kabulü olduğunu iddia eden Mustafa Balbay, ‘Ekonomi iyileşmezse sandık yüzümüze gülmez’ söyleminin MHP’nin derinlerinden yükselen bir ses olduğunu belirtti.

Öte yandan Balbay, AKP’nin içinde genç ak saçlılar diye isimlendirdiği bir kesimin ise seçim konusunda daha farklı düşündüğünü yazdı.

Muhalefetin seçim kazanması durumunda bile bir sonraki seçimde AKP’nin güçleneceğini düşünen bu kesimin, seçim kaybının söz konusu olması durumunda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçime girmeyerek bir sonraki seçime hazırlanması gerektiği şeklinde bir planı olduğunu yazan Balbay, “Erdoğan’ın iklimi şu aşamada kaybetme olasılığını konuşmaya uygun değil.” yorumunda bulundu.

İLGİLİ HABERLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.