hava 21° Çoğunlukla Bulutlu
DOLAR 20,2871 % % 0.95
EURO 21,8255 % % 0.96
GRAM ALTIN 1.264,07 % % 0,59
ÇEYREK A. 2.066,75 % % 0,59
BITCOIN 27.829,95 % -0.43
SON DAKİKA

Muhsin Yazıcıoğlu Keş Dağ’ında anıldı

BBP’nin Kurucusu ve  Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu vefatının 10. yılında helikopter kazanının meydana geldiği Keş Dağı’nda anıldı.

Son Güncelleme :

25 Mart 2019 - 11:59

/ 3.679 kez okundu.
Muhsin Yazıcıoğlu Keş Dağ’ında anıldı

BBP’nin Kurucusu ve  Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu vefatının 10. yılında helikopter kazanının meydana geldiği Keş Dağı’nda anıldı.

Muhsin Yazıcıoğlu’nun Kahramanmaraş’ta geçirdiği helikopter kazasının üzerindeen tam 10 yıl geçti. Büyük Birlik Partisi’nin  kurucusu ve  Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte hayatını kaybeden 5 kişi, kazanın meydana geldiği Keş Dağı’nda anıldı.

Kahramanmaraş Türk Ocağı, Anda Arama Kurtarma ekibi ve Anda Kardeşe Vefa Derneğinin organizasyonu ile Türkiye’nin farklı kentlerinden çok sayıda kişi, Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesine bağlı Kızılöz Mahallesi’nde bir araya geldi.

anmaaa.jpg

Muhsin Yazıcıoğlu sevenleri, aralarında kadın, öğrenci ve çocukların da olduğu grup, etkisini gösteren kar yağışı, tipi ve çamura rağmen 2 bin 100 rakımlı Keş Dağı’na yürüdü.

Yoğun kar yağışının devam ettiği Keş Dağı yolunu, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yoğun bir çalışma sonucu açtığı yolda ilerleyen Kahramanmaraş Türk Ocağı temsilcileri, Anda Kardeşe Vefa Derneği ve Arama Kurtarma ekipleri alana “Muhsin Dağı” tabelası dikti. Daha sonra İstiklal Marşı okuyan gruptakiler, Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşları için dua etti.

anma6.jpg

“SİYASET ÜSTÜ BİR KİMLİK HALİNE GELMİŞTİR”

Anda Kardeşe Vefa Derneği adına konuşan Genel Başkan Yardımcısı  Ender Taptık, şehit lider, Anadolu’nun yiğit evladı Muhsin Yazıcıoğlu’nun şehadetinin 10. yılında. Rahmeti Rahman’a teslim olduğu yerde aziz hatırasını anmak için toplandıklarını belirtti.

Dava adamlığıyla, siyaset ahlakıyla,  İlkeli, dürüst ve örnek davranışıyla Türk-İslam dünyasının gönlünde taht kuran Muhsin Yazıcıoğlu’nun izinde yürüdüklerini dile getiren Taptık, Yazıcıoğlu’nun milli mutabakat metninde hedef olarak belirlediği idealleri gerçekleştirmek için çalıştıklarını söyledi.

 

Yoğun kar yağışı ve tipiye rağmen genci ve yaşlısıyla Keş Dağı’na geldiklerini anlatan Taptık, “Tarihe not düşülen yiğitliği ve cesaretiyle merhum liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu, siyaset üstü bir kimlik haline gelmiştir. Merhum liderimizin şehadeti, her kimlikten ve farklı siyasi düşünceden insanların aynı siyasi çizgide buluşmalarına vesile olmuştur. Bu birliktelik ise davasındaki haklılığına şahitlik etmektedir. Bu durum ise onun yolunda ilerleyen biz kardeşlerini onurlandırmaktadır.” dedi.

anma3.jpg

KEŞ DAĞI’NIN ADI MUHSİN DAĞI OLARAK DEĞİŞTİRİLDİ

Taptık, tarihe not düşmek adına, lideri ve arkadaşlarının şehit düştüğü Keş Dağı’nın adını değiştiriyoruz ve  liderlerimizin adını yaşatmak için “Muhsin Dağı” olarak anacaklarını ifade etti.

“Geç gelen adalet, adalet değildir. 10 yıldır devam eden dava sürecinde hala bir sonuca varılamadı. Suçluların şaibeye mahal vermeksizin bulunmasını, adil bir şekilde yargılanmalarını ve yüce Türk milleti huzurunda hak ettikleri cezaya bir an evvel çarptırılmalarını istiyoruz.” dedi.

anma1.jpg

“BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ OLDUĞUNA İNANMIŞTIK”

Kahramanmaraş, Asım’ın Nesli Platformu Sözcüsü Faruk Ali Sözbilici ise Keş Dağı’na Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarını, kazanın 10. yılında anmak için geldiklerini söyledi.

Sözbilici; Muhsin Yazıcıoğlu’nun her zaman için Türkiye’nin birleştirici gücü olduğuna inandıkların söyledi.  Sözbilici, “Tek başına ama özgül ağırlığının Meclisteki bir siyasal parti kadar olduğuna inanmıştık. Onun hayallerini gerçekleştirmek uğruna da bu yola çıktık. Burada da vefa örneği olarak dağa geldik ve kendisini rahmetle anıyoruz.” diye konuştu.

Kaynak Yeniçağ

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.