hava 21° Orta
DOLAR 23,1520 % % 7.3
EURO 24,9211 % % 7.46
GRAM ALTIN 1.459,78 % % 7,24
ÇEYREK A. 2.386,75 % % 7,24
BITCOIN 619.400 % 10.532
SON DAKİKA

MTP LİDERİ AHMET YILMAZ, SAMSUN’DAN SESLENDİ:

BU İŞİN SAĞI-SOLU YOK, AKLIN YOLU KILIÇDAROĞLU

Son Güncelleme :

29 Nisan 2023 - 18:24

/ 97 kez okundu.
MTP LİDERİ AHMET YILMAZ, SAMSUN’DAN SESLENDİ:

BU İŞİN SAĞI-SOLU YOK, AKLIN YOLU KILIÇDAROĞLU

Samsun Cumhurbaşkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret eden Milliyetçi Türkiye Partisi (MTP) Lideri Ahmet Yılmaz, “Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayının Sayın Kılıçdaroğlu olduğu açıklandığı anda, hemen desteğimizi açıklamıştık. Bir kez daha tekrarlıyorum: Bu işin yok sağı-solu, aklın yolu Kılıçdaroğlu” dedi

Milliyetçi Türkiye Partisi Genel Başkanı Ahmet Yılmaz, Samsun Cumhurbaşkanlığı Seçim Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret etti. CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel ve Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci’nin de eşlik ettiği Yılmaz, 14 Mayıs akşamı çıkacak sonucun ülkenin geleceği için çok kritik olduğunu ifade etti.

Ziyaret esnasında değerlendirmelerde bulunan Genel Başkan Yılmaz, Millet İttifakı’nın 13. Cumhurbaşkanı Adayı’nın Kemal Kılıçdaroğlu olarak açıklandığı andan hemen sonra desteklerini açıkladıklarını hatırlattı.

 

TEŞEKKÜR KONUŞMASI GÖNÜL KÖŞKÜ ÇANKAYA’DA OLACAK

Yılmaz, Türkiye’nin Ortadoğu olmaması için Kılıçdaroğlu’nu desteklediklerini belirterek, “Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun milletimize verdiği, ‘Sana Söz’ ifadesinin sonuna kadar arkasındayız. Kendimizi, Sayın Cumhurbaşkanımızın ferasetine, nezaketine, asaletine, samimiyetine ve namusuna emanet ediyoruz. Bu seçimi bir parti seçimi olarak değil, ülkemizin geleceği için kritik bir eşik olarak görüyoruz. Bunun için de Sayın Kılıçdaroğlu’nu desteklemekten onur duyuyoruz. Önümüzde bir tercih var. Türkiye, Ortadoğu mu olacak yoksa medeni dünyanın bir parçası olarak kalma iradesi mi gösterecek, tam olarak bunu oylayacağız. Amacımız; kimseyle kavga etmek ya da tartışmak değil ama Ortadoğu’ya dönmüş Bir Türkiye’de yaşamak istemiyoruz. 14 Mayıs akşamı teşekkür konuşması sarayda değil, gönül köşkü Çankaya’da olacak” dedi.

 

İKİNCİ TURA BIRAKMAYALIM

Türkiye’nin önünde kaybedecek bir günü bile olmadığını, bu nedenle Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turda bitmesi gerektiği çağrısında bulunan Yılmaz, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Dilerim ki milletimiz aklıselimle hareket eder bu işi birinci turda bitiririz çünkü geçen zamanın telafisi yok. Bunu birlikte aşabileceğimizi düşünüyorum. Çocuklarımızın daha huzurlu ve mutlu bir ülkede yaşayabilmeleri için hepimize çok büyük görev düşüyor. Sandık güvenliğini asla bırakmadan yolumuza devam edeceğiz. Daha güvenli ve güzel bir ülkede yaşayabilmek adına Sayın Kılıçdaroğlu’nu destekleme çağrımızı yineliyorum.” Dedi.

Dedi.

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.