hava 19° Parçalı Bulutlu
DOLAR 20,0115 % % 0.19
EURO 21,3833 % % -0.24
GRAM ALTIN 1.249,93 % % 0,48
ÇEYREK A. 2.043,63 % % 0,48
BITCOIN 27.159,63 % 1.725
SON DAKİKA

MİLLET PARTİSİ SAMUSUN MV. ADAYI RÜSTEM KARA; MİLLET İTTİFAKININ YANINDAYIZ. BİRLİKTEYİZ !!!

Dört cumhurbaşkanı adayımız var. Yapılan anketler ve araştırma sonuçlarına göre; seçimler ikinci tura kalabilir. 

Son Güncelleme :

04 Mayıs 2023 - 23:15

/ 54 kez okundu.
MİLLET PARTİSİ SAMUSUN MV. ADAYI RÜSTEM KARA; MİLLET İTTİFAKININ YANINDAYIZ. BİRLİKTEYİZ !!!

Dört cumhurbaşkanı adayımız var. Yapılan anketler ve araştırma sonuçlarına göre; seçimler ikinci tura kalabilir.

Dört cumhurbaşkanı adayımız var. Yapılan anketler ve araştırma sonuçlarına göre; seçimler ikinci tura kalabilir. Çok az sayıda ankete göre ise, seçim birinci turda bitiyor. Bu bağlamda bize düşen görev daha fazla kaosa neden olmamak adına; ikinci tura kalacağı belli olan Aday’a, birinci turda oy vermeliyiz.

Yıllarca bu ülkeyi yöneten cumhur ittifakının ekonomi politikaları ve özellikle geri kabul anlaşmasıyla; mülteci yerleşim merkezi ve mülteci cenneti haline getirilen ülkemizi bu durumdan kurtarmak için, millet ittifakı adaylarına ve cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermeye bütün halkımızı ve özellikle gençlerimizi davet ediyorum. Memleket Partisinden ve milletvekilliği adaylığımdan bu nedenle istifa ettim.

Muhalefete, muhalefet etmenin doğru olmadığına inanıyorum.

Bu ülkede böylesine önemli bir seçim öncesinde; muhalefete, muhalefet etmenin doğru olmadığına inanıyorum. Muhalefet olanlar kendi düşünce ve programlarını halka sunarlar ve halkta bu programa göre kararını verir. Ülkeyi muhalefet yönetmediğine göre, partilerin birinci sorunu iktidarı değiştirmek için yapacaklarını anlatmak olmalıdır. Memleket Partisinde bu hassasiyeti görmediğim için ayrıldım. Aynı düşüncelerini ifade edip, istifa eden çok sayıda üyemizle, millet ittifakının yanındayız. Birlikteyiz.

Her yurttaşımızın ve toplumun bütün kesimlerinin düşüncelerine saygım sonsuz. Ancak ülkemizin içine düşürüldüğü bu ekonomik tablonun sonuçları hep birlikte yaşıyoruz. Yüzbinlerce üniversite mezunu gençlerimiz işsiz. Birçoğu bu ülkeden ilk fırsatta ayrılma planı yapıyor. Eğitim sistemimiz üretimden kopmuş, bilimsellikten uzaklaşmış, ezberci ve plansız programsız bir şekilde öğrencilerine başarısız damgası vuran bir sınavlar sistemi ile baş başa bırakılmış durumda.

Bağımsız karar veremeyen adalet sistemi, torpile dayalı liyakatsız bir devlet yönetimi, plansız- programsız bir tarımsal üretim, bilimin ve bilimsel eğitimin yapılamadığı bir üniversite sistemi, bütün bunlara bağlı olarak bir türlü gerçekleştiremediğimiz yüksek teknoloji ürünleri. Marka üretemeyen bir ülke tablosuyla karşı karşıyayız.

Seçim yapılmasına sayılı günler kala, iktidarın vaatlerinin ne anlamı var?

Çok sayıda açık hava mitingleri ve giderek dozunu artıran seçim konulu tek yönlü TV programları yapılıyor. Televizyonların ezici bir çoğunluğu sürekli iktidar partilerinin haberleriyle dolup taşıyor. En önemlisi devletin televizyonlarının da aynı kervana katılmış olduğunu görüyoruz. Sürekli iktidarın biz seçimi kazandığımızda diye başlayan vaatlerini görünce; Türkiye’yi muhalefet yönetiyor diye düşünmeden edemiyor insan. Şayet siz iktidar iseniz elinizi mi tutan var. Bu güne kadar neredeydiniz.

Sonuçta,1946 dan bu güne kadar bu ülke çok seçim gördü. Çok iktidarı değiştirdi. Bu iktidarı da değiştirerek, yeniden demokrasi sınavından başarı ile çıkacaktır.

Birlikte başaracağız. “Her şey çok güzel olacak” 04.05.2023

Rüstem KARA

Memleket Partisi Eski İlkadım İlçe Başkanı ve milletvekili adayı

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.