Karizma Haber-karizmahaber.com

MHP’nin Meral Akşener iddiasına İYİ Parti’den jet yanıt

10 Temmuz 2022 - 15:19
MHP’nin Meral Akşener iddiasına İYİ Parti’den jet yanıt

Cumhur İttifakı’ndan flaş bir iddia geldi. MHP’li Mevlüt Karakaya’nın Akşener’in 6’lı masadan ayrılacağı iddialarına İYİ Partili Erhan Usta’dan jet yanıt geldi.

MHP’nin Meral Akşener iddiasına İYİ Partili Erhan Usta’dan jet yanıt

facebook sharing button

Cumhur İttifakı yeni bir iddia ortaya attı. MHP Genel Başkan yardımcısı Mevlüt Karakaya, Akşener’in 6’lı masadan ayrılacağını iddia etti. Bu iddialara yanıt ise gecikmedi. İYİ Partili Erhan Usta, ”Fitne çıkartılmaya çalışıyor, hiçbir şekilde kulak asmayınız” diye konuştu.

Siyasi partiler Kurban Bayramı’nın ikinci günü bayramlaşma programları çerçevesinde birbirlerini ağırlamayı sürdürüyor. MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya başkanlığındaki Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) heyeti, Yalova Milletvekili Meliha Akyol başkanlığındaki AKP heyeti ile bayramlaştı. Heyetler arası bayramlaşmada Cumhur İttifakı, “6’lı masa dağılıyor” iddiasına bir yenisini daha ekledi.

MHP Genel Başkan yardımcısı Mevlüt Karakaya yaptığı açıklamada, “(İYİ parti lideri Meral Akşener) Büyük bir ihtimalle o yapıdan (altılı masa) ayrılacak diye söylentiler var” dedi.

Karakaya’nın sözlerini sorduğumuz İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, “Fitne çıkartılmaya çalışılıyor, bu fitnelere de hiçbir şekilde kulak asmayız” ifadelerini kullandı.

Usta’nın verdiği yanıt şu şekilde:

“Cumhur İttifakı tabii 6’lı masa dağılsın istiyor. Ama biz 6’lı masanın bu ülkenin geleceği açısından önemini biliyoruz. 6’lı masanın mutlak süratle sürmesi gerektiğine inanan bir siyasi partiyiz. Fitne çıkartılmaya çalışılıyor, bu fitnelere de hiçbir şekilde kulak asmayız. Bu ittifakın, özellikle de ülkenin güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş konusunda bir kararlılığı var. Bu kararlılık, 6’lı masa olarak sembolleşti. Biz bu ittifakın kesinlikle sürmesinden yanayız.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.