Karizma Haber-karizmahaber.com

Mersin’de Özgecan için hatıra ormanı oluşturuldu

Mersin’de Özgecan için hatıra ormanı oluşturuldu
06 Mart 2015 - 15:05

MERSİN – Mersin’in Tarsus ilçesinde minibüs şoförü tarafından öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın (20) anısına oluşturulan hatıra ormanına bin 500 fidan dikildi. Ormana dikilen ilk fidanın toprağını baba Mehmet Aslan ile anne Songül Aslan atarak elleriyle can suyu verdi.

Özgecan Aslan Hatıra Ormanı için düzenlenen fidan dikme törenine Mersin Valisi Özdemir Çakacak ile eşi Kevser Çakacak, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile Özgecan’ın babası Mehmet Aslan, annesi Songül Aslan, ablası Beste, kardeşi Barış Ali ile yakınları katıldı.

Vali Çakacak törende yaptığı konuşmada geçtiğimiz ay elim ve menfur bir olay neticesinde aralarından ayrılan Özgecan’ın adının sonsuza dek yaşatılması amacıyla Özgecan Aslan Hatıra Ormanı’nın oluşturulduğunu belirtti.
Orman Bölge Müdürü Abit Baca ise Özgecan Aslan Hatıra Ormanı’na 10 bin dekarlık alanda bin 500 fidan dikileceğini ve Özgecan’ın adının burada yaşatılarak kalıcı kılınacağını söyledi.

İl Müftüsü Ali Melek dua etmesinin ardından fidanlar toprakla buluşturuldu. İlk dikilen fidana toprak atan Vali Çakacak, daha son küreği baba Mehmet Aslan’a uzattı. Baba Aslan ise aldığı küreği bırakarak elleri ile ağaç köküne toprak koydu. Acılı anne Songül ile abla Beste ve kardeşi Barış Ali Aslan da dikilen fidana toprak bıraktı. Daha sonra Mehmet- Songül Aslan dikilen fidana birlikte can suyu verdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.