Karizma Haber-karizmahaber.com

İYİ Parti lideri Meral Akşener’in grup toplantısında kürsüye çıkardığı röntgen teknisyeni Derya Tunç hakkında disiplin cezası verildi.

İYİ Parti lideri Meral Akşener’in grup toplantısında sağlık çalışanlarının sorunlarını dile getirmesi için kürsüye çıkardığı röntgen teknisyeni Derya Tunç hakkında disiplin cezası verildi.

İYİ Parti lideri Meral Akşener’in grup toplantısında sağlık çalışanlarının sorunlarını dile getirmesi için kürsüye çıkardığı röntgen teknisyeni Derya Tunç hakkında disiplin cezası verildi. Tunç’un 1 yıl kademe ilerlemesi durduruldu…

İYİ Parti lideri Meral Akşener’in kürsüye çıkardığı sağlık çalışanına ne ceza verildi

İzmir Valiliği; İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in TBMM’de partisinin grup toplantısında sağlıkçıların sorunlarını aktarması için kürsüye davet ettiği Selçuk Devlet Hastanesi röntgen teknisyeni Derya Tunç hakkında “Herhangi bir siyasi parti yararına veya zararına fiilen faaliyette bulunmak” gerekçesiyle disiplin cezası verdi.

KADEMESİ DE DURDURULDU

Derya Tunç’un 1 yıl kademe ilerlemesi durduruldu.

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’nden, röntgen teknisyeni Derya Tunç’un görev yaptığı Selçuk Devlet Hastanesi Başhekimliği’ne gönderilen “Başkan Şaban Koçoğlu” imzalı yazıda, şu ifadeler kullanıldı:

“Hastanemizde görevli röntgen teknisyeni Derya Tunç’un 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 125/D-o bendi gereğince 1 yıl kademe ilerlemesinin durdurulması cezası ile tecziyesine ilişkin İzmir Valiliği İl Disiplin Kurulu’nun 23.03.2022 tarih ve 2022/37 sayılı karar ilgi yazı ekinde ilişikte gönderilmiştir.

Mezkûr kararda belirtilen disiplin cezasının uygulanması, ayrıca kararın adı geçene tebliğ edilmesi ile günlü ve imzalı tebellüğ belgesinin Müdürlüğümüz Personel Hizmetleri Başkanlığı Disiplin İşlemleri Birimine gönderilmesi hususunda gereğini bilgilerinize arz ederim.”

CEZANIN GEREKÇESİ

Kararda atıf yapılan, Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan düzenlemede; kademe ilerlemesinin durdurulması cezasının hangi hallerde verilebileceği sıralanıyor. Kanunun 125/D-o bendi ise “Herhangi bir siyasi parti yararına veya zararına fiilen faaliyette bulunmayı” içeriyor.

İYİ PARTİLİ BEYAZ’DAN TEPKİ

İzmir Valiliği’nin bu kararı tepki çekti. İYİ Parti İstanbul Milletvekili ve Genel İdare Kurulu Üyesi Ümit Beyaz, sosyal medya hesabından “TBMM’de sağlık çalışanlarının sorunlarını dile getirdiği için Derya Tunç’a disiplin cezası vermişler. Bu karanlık günler geride kaldığında bu cezalar onların övünç madalyası olacak. Ne Derya Tunç’u ne de hak arayan tek bir sağlık çalışanımızı size yedirmeyiz” açıklamasını yaptı.

İlgili Haberler

İYİ Parti lideri Meral Akşener’in grup toplantısında kürsüye çıkardığı röntgen teknisyeni Derya Tunç hakkında disiplin cezası verildi.

Meral Akşener’in kürsüye çıkardığı sağlık çalışanına ne ceza verildi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.