Karizma Haber-karizmahaber.com

Meral Akşener’in esnaf ziyareti mitinge dönüştü

23 Haziran 2022 - 13:57
Meral Akşener’in esnaf ziyareti mitinge dönüştü

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, bir dizi ziyaret ve toplantılara katılmak üzere geldiği Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesinde coşkuyla karşılandı.

İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in esnaf ziyareti mitinge dönüştüfacebook sharing button

(Tekirdağ Eren Sacak- Sabahattin Gürel- Alpaslan Peker)

İyi Parti Tekirdağ İl Başkanlığı binası önünde saatler öncesinden toplanan partililer İyi Parti Genel Başkanı Akşener’i Trakya havalarıyla karşıladılar. Programa Tekirdağ’ın 11 ilçesinin yanı sıra Edirne ve Kırklareli’nin il ve ilçe teşkilatları da katıldı.

Akşener: Bu zam haramdır 

Parti binası önünde partililere seslenen Akşener; “Emekliye, çiftçiye, işçiye, öğrenciye garibanlığı reva gören bu düzene sandıkta vereceğiniz helal oylarınızla cevap vereceğiz. Söyleye söyleye dilimizde tüy bitti. Emekli maaşı asgari ücret düzeyinde olmalıdır dedik. En sonunda bizim söylediğimizin yarısını yaptılar. Kendilerine gelince milletvekiline, bakanlara, Cumhurbaşkanı maaşına yüzde 40 oranında zam gündeme getiriyorlar. Bu zam vallahi haramdır. Çiftçi perişan, tarlasına gübre atamıyor. Nisan ayında tarlasına gübre atması gerekirken gübresini atamadı. Hayvancılık bitti. İnsanlar köyden gebe hayvanları kesime götürüyor. Bir çiftçi kardeşimiz hayvanlarını kesime götürdüğü için ağlıyordu.

Manisa’yı ziyaret ettiğimizde Kayserili bir çiftçi kardeşimizin söylediklerini anlatmıştım. Bir çiftçimiz fiyatlardan dolayı hayvanlarına oruç tutmayı öğrettiğini anlattı. Bir başka çiftçi de süt veren 7 ineğini besleyemediği için kesime gönderdiğini söyledi. Ben bu olayı anlattığımda Manisa bana ‘Hayvanlar oruç tutmaz ki’ diyerek çiftçimizin durumuyla dalga geçtiler. Ben de biliyorum kardeşim hayvanların oruç tutmayacağını. Bu kardeşimizin hayvanlarına bakamadığının bir işaretidir” dedi.

Konuşmasının ardından ilçede bulunan esnafları ziyaret eden Akşener, esnaflarla bir süre sohbet ettikten sonra Malkara ve Hayrabolu ilçelerindeki programlarına katılmak için ilçeden ayrıldı.

İlgili Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.