Karizma Haber-karizmahaber.com

Meral Akşener’den vatandaşa elektrik müjdesi. Elektrik şirketleri millileşecek

11 Ağustos 2022 - 0:02
Meral Akşener’den vatandaşa elektrik müjdesi. Elektrik şirketleri millileşecek

İYİ Parti Lideri Meral Akşener vatandaşa elektrik müjdesi verdi. Akşener, “Elektrikle ilgili bu ülkenin bir problemi var. Buna bir çözüm üreteceğiz.

İYİ Parti Lideri Meral Akşener vatandaşa elektrik müjdesi verdi. Akşener, “Elektrikle ilgili bu ülkenin bir problemi var. Buna bir çözüm üreteceğiz. Bu iletim şirketleri meselesinin yeniden gözden geçirilmesi gerekiyor. Bu iletim şirketi meselesinin millileşmesi gerekiyor” dedi.

İYİ Parti Geneel Başkanı Meral Akşener’den vatandaşa elektrik müjdesi. İktidara geldiklerinde ne yapacaklarını açıkladı

facebook sharing button

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, esnaf ziyareti için gittiği Niğde’nin Altunhisar ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Dertlerini ve taleplerini dinledikten sonra bunlara yönelik çözümler üretmek için esnaf ziyaretleri gerçekleştirdiklerini belirten Akşener, muhalefetin halkın avukatı durumundaki bir siyaset inancına sahip olduklarını ifade etti.

“Bu ülkede şuculuk-buculuk üzerinden çok kolay siyaset yapıldı” diyen Akşener, sözlerinin devamına mülakatta torpil tartışmalarına değindi.

86-88 puan almış çocukların mülakat yoluyla elenip, 62-58 puan alanların ise tayin edildiğine işaret eden Akşener, “Demek ki bu sistemdeki arızayı konuşmak gerekiyormuş. Demek ki, AK Parti’nin iş bulma kurumu gibi çalışan mülakat sistemini kaldırmamız gerektiğini anlata anlata gezmemiş lazımmış. Sizden aldığımız bilgi.” dedi.

“Muhalefet halkın avukatı olmalıdır” inancına sahip olmamaları durumunda aldıkları bilgilerin kamuoyu ile paylaşılamayacağına işaret eden Akşener, vatandaşın çırak çıktığı sistemi ortadan kaldırmaya ve seçmeni velinimet yapmaya çalıştıklarının mesajını verdi.

Elektrik ve sulama sorunlarına çözüm

“Niğde’de gördüğüm çiftçinin elektrik borcunu Güneydoğu’da görmedim” diyen Akşener, şunları ekledi:

“Demek ki bizim bir derdimiz var. Nedir o dert? Elektrikle ilgili bu ülkenin bir problemi var. Buna bir çözüm üreteceğiz. Bu derdi önümüze alacağız ve bir çözüm üreteceğiz. Bir, bu iletim şirketleri meselesinin yeniden gözden geçirilmesi gerekiyor. Bu iletim şirketi meselesinin millileşmesi gerekiyor. İkincisi, sulama meselesi İç Anadolu’da o kadar derine indi ki, siz pompalar sebebiyle bu elektriği ödüyorsunuz. Demek ki, sulamaya dair bir çözüm üretmemiz lazım. Onu nasıl üreteceğiz? Yarım kalmış bütün göletler tamamlanacak. Sonuç itibari ile derin kuyulardan pompayla su çıkarmak mecburiyetinde kalmadan sulama meselesini çözmek lazım. Biz bunu hazırladık, sunduk, paylaşıyoruz. Yapan yapar, onlar yapmadığı zaman biz gelince yapacağız.”

İLGİLİ HABERLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.