Karizma Haber-karizmahaber.com

Meral Akşener yolunu kesen MHP’linin yüzüne karşı söyledi: O gün hastanedeydim, yalan söylüyorsun

18 Ağustos 2022 - 20:16
Meral Akşener yolunu kesen MHP’linin yüzüne karşı söyledi: O gün hastanedeydim, yalan söylüyorsun

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yolunu kesen MHP’linin yüzüne karşı söyledi: O gün hastanedeydim, yalan söylüyorsun

İYİ Parti lideri Meral Akşener, dün Esenyurt’ta partisinin saldırıya uğradığı üye karavanını ziyaret etti. Ziyaretinin ardından Akşener’in yolunu kesen bir yurttaş 2014’de MHP’ye yapılan silahlı saldırıyı hatırlatarak “Biz Esenyurt’u didik didik edecek onları bulacaktık. Siz başınızdaki baş örtüsünü çıkarttınız” dedi. Akşener ise “Hayır yapmadım. Katiyen demedim. Yalan konuşuyorsun. O gün hastanedeydim. Yalancı” ifadelerini kullandı.

Meral Akşener yolunu kesen MHP’linin yüzüne karşı söyledi: O gün hastanedeydim, yalan söylüyorsun

facebook sharing button

İYİ Parti’nin İstanbul’un Esenyurt ilçesindeki üye kayıt karavanına 20-25 kişilik bir grup saldırdı. Saldırıda iki partili yaralandı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Esenyurt’ta saldırıya uğrayan üye kayıt karavanını ziyaret etti.

“Hem partimizin programını, ilkelerini anlatmak hem de partimize üye kazandırmak üzere bu karavanda görev yapan 2 arkadaşımıza 25 kereste gibi adamın saldırması sonunda o çirkin, namert, şerefsiz, korkak saldırıyı lanetlemek üzere buradayız” diyen Akşener, “İYİ Parti’nin genel başkanının evine bile saldırılmıştır bu ülkede. Biliyorum ki, arkadaşlarımızın uğradıkları saldırının faillerinin isimleri belli. Hepsi de bir siyasi partinin yöneticisi konumunda ama biliyoruz ki; bugünün Türkiye’sinde, bugünün yargısında, bugünün hukukunda kesinlikle hiçbiri herhangi bir takibata uğramayacaktır. Herhangi bir hukuku ceza almayacaktır. Dolayısıyla bugünün dünyası böyle bir şey.” ifadesini kullandı. Saldırıyı düzenleyenlere seslenen Akşener, “Ben buradayım burada, buyurun. Namertler buyurun. Ben buradayım, buyurun. Korkaklar buyurun. 2 kişiye 25 kişi saldırılmaz, buyurun. Ben buradayım, buyurun.” dedi.

“‘YALANCI’ DİYE BAĞIRDI”

Alandan ayrılırken bir yurttaş Akşener’in yolunu kesip konuşmak istedi.

Kendisinin provokatör olmadığını ifade eden yurttaş, “2014 yılında seçim büromuz basıldı. Cengiz abimiz şehit oldu. Bütün İstanbul hastanenin önüne yığıldı. Biz Esenyurt’u didik didik edicek onları bulacaktık. Siz başınızdaki baş örtüsünü çıkarttınız” dedi.

Akşener, “Hayır yapmadım. Katiyen demedim. Yalan konuşuyorsun. O gün hastanedeydim. Yalancı” diye bağırdı.

NE OLMUŞTU?

2014 yılında MHP’nin Esenyurt’taki seçim irtibat bürosunun açılışında, karşıt görüşlü bir grupla partililer arasında kavga çıkmış ve silahla vurulan 1 kişi hayatını kaybetmiş, 4 kişi de yaralanmıştı.

İLGİLİ HABERLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.