hava
DOLAR 21,2542 % % -0.02
EURO 23,0210 % % 0.14
GRAM ALTIN 1.340,67 % % -0,01
ÇEYREK A. 2.191,99 % % -0,01
BITCOIN 25.654,00 % -5.152
SON DAKİKA

Meral Akşener, çiftçileri rahatlatacak kredi açıklaması yaptı

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, Konya gezisinde kendisine banka kredileri ile ilgili kaygılarını aktaran çiftçiye cevap verdi.

Son Güncelleme :

23 Nisan 2023 - 21:27

/ 64 kez okundu.
Meral Akşener, çiftçileri rahatlatacak kredi açıklaması yaptı

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, Konya gezisinde kendisine banka kredileri ile ilgili kaygılarını aktaran çiftçiye cevap verdi.

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, Konya gezisinde kendisine banka kredileri ile ilgili kaygılarını aktaran çiftçiye cevap verdi. Akşener, “Tarım Kredi Kooperatiflerinden aldığınız ve ödeyemediğiniz kredileri yeniden yapılandıracağız” dedi.

 

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, Konya’nın Karapınar ilçesinde vatandaşlarla bir araya gelerek sorularını yanıtladı.

Meral Akşener, bir vatandaşın “İnsanlar bankalardan kredi çektiler. Mevcut yönetim gittikten sonra kredinin birden tahsil edileceği algısı yaratılmak isteniyor” demesi üzerine Millet İttifakı’nın çiftçilerle ilgili planını açıkladı.

Vatandaşın söylediklerine yanıt veren Akşener, “Hem esnafın hem çiftçinin hem köylünün rahat yaşaması ve rahat üretebilmesi için teşvikleri, aynı zamanda Tarım Kredi Kooperatiflerinden aldığınız ve ödeyemediğiniz kredileri yeniden yapılandıracağız” dedi.

Meral Akşener, Konya Karapınar’da şunları söyledi:

“TARIM TÜRKİYE İÇİN DE DÜNYA İÇİN DE BEKA SORUNU”

Konya’mız Türkiye’ye bakan, Türkiye’yi doyuran bir yer. Ama maalesef yanlış su politikaları, yanlış tarım politikaları sonucunda susuzlukla karşı karşıyasınız. Biz gelince derhal 74 kilometresi yıkık durumda olan AHİ Kanalı’nı düzelteceğiz. Sulu tarımın gerçekten doğru dürüst yapılmasını sağlayacağız. Şu anda köylere, evlere getirilen suyun tamamı asbestli borulardan geçiyor, onları temizleyeceğiz.

Köy okullarını açacağız ve 100 bin öğretmeni bir ay içerisinde tayin edeceğiz. Tarımın varlığına önem vereceğiz çünkü pandemide anladık ki meğerse gıda ve tarım Türkiye için de dünya için de beka sorunuymuş. Çobanların maaşını siz ödeyeceksiniz ama sigortasını biz ödeyeceğiz.

Köye taşınan genç çiftlerin tarımla uğraşıyorlarsa Bağ-Kur ve sigorta primlerini devlet olarak biz ödeyeceğiz.

“ÖDEYEMEDİĞİNİZ KREDİLERİ MERAK ETMEYİN, YENİDEN YAPILANDIRACAĞIZ”

Havanın yağmurlu olması nedeniyle konuşmasını kısa kesen Akşener’e bir vatandaş “İnsanlar bankalardan kredi çektiler. Mevcut yönetim gittikten sonra kredinin birden tahsil edileceği ve insanların mağdur duruma düşürüleceği algısı yaratılmak isteniyor. Bu konuda sizler insanları aydınlatırsanız. Birden tahsil edilmeyeceği, hepsinin sırası gelince kredilerini ödeyeceği, içlerinin ferah olması hususunda bir bilgi verirseniz çok seviniriz” dedi.

Akşener, bunun üzerine şöyle konuştu:

“Pandemi döneminde gördük ki esnaf ve tarım, yani çiftçi ve köylü velinimet ötesiymiş. Ekonomiyi götüren sizlersiniz, bizi doyuran, şehirleri doyuran sizlersiniz. Dolayısıyla hem esnafın hem çiftçinin hem köylünün rahat yaşaması ve rahat üretebilmesi için teşvikleri, aynı zamanda Tarım Kredi Kooperatiflerinden aldığınız ve ödeyemediğiniz kredileri yeniden yapılandıracağız. Onları merak etmeyin. Çalışacaksınız.”

 

İLGİLİ HABERLER
Akşener Erdoğan'a çok sert sözlerle yüklendi: İki elinde de terör örgütü var
Akşener Aydınlıların bayramını böyle kutladı. Telefonda Akşener'in söyledikleri alkış yağmuruna tutuldu
Meral Akşener ekonomiyi yönetecek ismi açıkladı
Meral Akşener neden başbakan olmak istediğini açıkladı
kaynak: yeniçağ

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.