Karizma Haber-karizmahaber.com

Mehmet Metiner bu sözlerle kimi ima etti. Bülent Arınç’ı partide tutanlara yazıklar olsun

16 Haziran 2022 - 23:45
Mehmet Metiner bu sözlerle kimi ima etti. Bülent Arınç’ı partide tutanlara yazıklar olsun

Eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner, Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç’a , ‘ Bülent Arınç’ın ismini duymak istemiyoruz, yeter artık. Onu partide tutanlara da yazıklar olsun diyorum’ dedi.

AKP’li Mehmet Metiner bu sözlerle kimi ima etti. Bülent Arınç’ı partide tutanlara yazıklar olsun

Bülent Arınç “Majestelerinin gazetecileri var. Havanın suyun berraklığından bahsederler. Öksürmenin, bağırmanın zamanıdır. Kral çıplak demenin vaktidir. Allah cesur olana izzet verir.” demişti.

Mehmet Metiner bu sözlere sözlerine sert şekilde yanıt verdi.

“Bülent Arınç’ın ismini duymak istemiyoruz, yeter artık.” diyen Metiner, “Onu partide tutanlara da yazıklar olsun diyorum” açıklamasını yaptı.

Metiner, TV100’de Korkusuz gazetesi yazarı Barış Yarkadaş, Gürkan Hacır, Yeni Akit Ankara Temsilcisi Hacı Yakışıklı ve AKP 26. dönem milletvekili Mehmet Metiner’in konuk olduğu Erdoğan Aktaş’ın moderatörlüğünü yaptığı “Sağlı Sollu” adlı programda Arınç’la ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Ben siyasette bu bulmaca işlerini pek sevmem. Bülent Arınç’a çağrı yapıyorum ‘Kral çıplak’ dediğinde, ne gördü, neden bu sözleri söyleme ihtiyacı hissetti? Çünkü sadece ‘Kral çıplak’ demekle yetinmiyor, ‘Çıkın, konuşun, bağırın siz de anlatın’ diyor

Bizim gönlümüzde bir yeri kalmamıştır. İnşallah partimizden de ihraç olur gider. Bülent Arınç’ın ismini duymak istemiyoruz, yeter artık. Onu partide tutanlara da yazıklar olsun diyorum. Kim olursa olsunlar. Biz kral çıplak demesini bilecek kadar yürek sahibi insanlarız ya. Mangal gibi yüreğimiz var. Arınç’ın cesareti varsa o aşağılık lafları edeceğine buyursun gelsin tv100’de karşılıklı konuşalım. En az onun kadar müktesabımız var.

Yüce divan oylamasında Bülent Arınç ve arkadaşları Davutoğlu ekibi ‘Evet’ oyu kullandılar. İçimizde FETÖ’cüler vardı, onlar ayrıldılar siz onlar kadar bile şerefli değilsiniz. Hem içimizde durup hem arkamızdan hançerlemek namertliktir.”

İlgili Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.