Karizma Haber-karizmahaber.com

Meclis Kürsüsünden açıkladı CHP’li vekil Bakan Nebati’ye ‘İktisada Giriş’ kitabı yolladı.

09 Haziran 2022 - 13:36
Meclis Kürsüsünden açıkladı CHP’li vekil Bakan Nebati’ye ‘İktisada Giriş’ kitabı yolladı.

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç’tan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye manidar hediye.

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç’tan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye manidar hediye. TBMM Genel Kurulu’nda konuşan Sevda Erdan Kılıç”Sayın Nebati’ye üniversite yıllarında okuduğuna pek emin olmadığım bu ‘İktisada Giriş’ kitabını hediye etmek istiyorum Hakikaten biraz zaman ayırıp, bu kitabı okuyup, idrak ederse en azından görevinden affını ister”dedi.

CHP’li vekilden Bakan Nebati’ye manidar hediye. Bakana ‘İktisada Giriş’ kitabı yollayacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye kitap etmek istediğini söyledi.Ve o kitabın adını açıkladı:’İktisada Giriş’.

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, TBMM Genel Kurulu’nda “Sayın Nebati’ye üniversite yıllarında okuduğuna pek emin olmadığım bu ‘İktisada Giriş’ kitabını hediye etmek istiyorum. Hakikaten eğer biraz zaman ayırıp, bu kitabı okuyup idrak ederse en azından görevinden affını isteyeceği süreye kadar hem kendisi açısından hem de devletimiz açısından yararı olur diye düşünüyorum” dedi.

CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, TBMM Genel Kurulu’nda Avukatlık Kanunu’nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin görüşmeleri sırasında söz aldı.

NEBATİ’NİN SÖZLERİNİ ANIMSATTI

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin “Enflasyonla birlikte büyümeyi tercih ettik, bu sistemden dar gelirliler hariç üretici firmalar, ihracatçılar kar ediyor” sözlerini anımsatan Kılıç, “Yarattıkları yoksulluktan hiç utanmadıklarını hep beraber görmüş olduk. Ücretli, çalışan, esnaf, çiftçi, memur her gün enflasyonun altında eziliyorken maalesef bir avuç kayrılan, bir avuç yandaş büyümeye devam ediyor. Bu sistem, yoksuldan alıp zengine veriyor, biz bu sistemi kesinlikle kabul etmiyoruz” dedi.

“DOLAR 17 LİRA OLDU”

Türk lirasındaki değer kaybına dikkat çeken Kılıç, şunları söyledi:

“Ben bu konuşmayı hazırlarken dolar 16 liraydı, bugün baktığımızda 17 oldu; altının gramı da 1.000 lirayı geçti. Bu kitap bakanın mezun olduğu üniversitenin iktisat anabilim dalı başkanının kitabı. Kitabı hiç okumadıysa vah ama okuyup da bunları yapıyorsa vah ki vah… Şimdi, eğer ışıltılı hayatından vakit ayırabilirse- bugün itibarıyla konuşma yasağı da geldi. Sayın Bakana -Sayın Nebati’ye üniversite yıllarında okuduğuna pek emin olmadığım bu ‘İktisada Giriş’ kitabını hediye etmek istiyorum. Hakikaten eğer biraz zaman ayırıp, bu kitabı okuyup idrak ederse en azından görevinden affını isteyeceği süreye kadar hem kendisi açısından hem de devletimiz açısından yararı olur diye düşünüyorum.”

Kılıç, konuşmasında kitabı kargoyla Bakan Nureddin Nebati’ye göndereceğini belirtti.

İlgili Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.