Karizma Haber-karizmahaber.com

Mardin’de silah operasyonu

Mardin’de silah operasyonu
30 Mart 2015 - 16:55

MARDİN – Mardin’de polisin düzenlediği iki ayrı operasyonda 2 adet Kalaşnikof tüfek, 660 adet Kalaşnikof fişeği, 2 tabanca ve bu tabancalara ait 42 mermi ele geçirildi.

Mardin Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; Mardin Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince ‘Silah ve Mühimmat Kaçakçılığı Olaylarının Önlenmesine’ yönelik sürdürülen çalışmalar kapsamında düzenlenen 2 ayrı operasyonda 2 adet Kalaşnikof tüfek, 660 adet Kalaşnikof fişeği, 2 tabanca ve bu tabancalara ait 42 mermi ele geçirildiği belirtildi.

Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Mardin merkez Ravza Caddesi girişinde oluşturulan uygulama noktasına gelen ve durumundan şüphelenilerek durdurulan (21……5) plaka sayılı araç içerisinde yapılan aramada; 2 adet Kalaşnikof tüfek ele geçirildi. Olayla ilgisi bulunan 4 kişi gözaltına alındı. Ayrıca düzenlenen başka operasyonda ise Kızıltepe ilçesi Akdoğan köyünde durumundan şüphelenilerek durdurulan (47……..6) plaka sayılı araç içerisinde yapılan aramada 660 adet Kalaşnikof fişeği ele geçirilmiş, 1 adet üzerinde FALCON ASTRA MOD 4000 ibaresi bulunan 7.65 mm çapında tabanca, tabancaya takılı 1 Adet Şarjör, 1 Adet üzerinde STARBECHEVERRIAEIBAR- ESPANA ibaresi bulunan 9 mm çapında Tabanca, tabancaya takılı 1 Adet Şarjör, 2 Adet 7.65 mm, 42 adet 9 mm çapında olmak üzere toplam; 42 Adet Fişek ele geçirildi. Bu olay ile ilgisi bulunan 7 kişi gözaltına alındı. Silah ve Mühimmat Kaçakçılığı yaparak vatandaşlarımızın can güvenliğini tehlikeye sokan şahısların ve organizasyonların yakalanmasına yönelik çalışmalarımız devam etmektedir.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.