Karizma Haber-karizmahaber.com

KPSS’de bir cemaatin dershanesinden 21 kişinin cevap kağıtları tamamen aynı çıktı.

05 Ağustos 2022 - 12:13
KPSS’de bir cemaatin dershanesinden 21 kişinin cevap kağıtları tamamen aynı çıktı.

KPSS’de bir cemaatin dershanesinden 21 kişinin cevap kağıtları tamamen aynı çıktı. Hangi ibadet bu kul hakkını temizler?

KPSS soruların sızdırıldığı iddiaları ile gündeme gelen dershanenin halen devlette etkin olarak faaliyet yürüten ve önemli kurumlarda görev yapan mensupları bulunan bir tarikatla bağlantısının bulunduğu tespit edildi. Ayrıca, bu dershanedeki öğrencilerden 21’inin KPSS’deki yanıtlarının bire bir aynı olduğu belirlendi.

Haber Giriş: 5 Ağustos 2022 Cuma – 10:23
Son Güncelleme: 5 Ağustos 2022 Cuma – 10:24
Takip Et

KPSS’de bir cemaatin dershanesinden 21 kişinin cevap kağıtları tamamen aynı çıktı

Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) soruların sızdırıldığı iddialarının ardından başlatılan soruşturma kapsamında, bir dershanede yapılan deneme sınavındaki soruların bazılarının iptal edilen KPSS’deki soru kitapçığında yer aldığı tespit edildi.

KPSS sorularının daha önce Yediiklim Yayınevi’ne ait soru kitapçığında yer altığının ortaya çıkması üzerine Devlet Denetleme Kurulu’nca (DDK) soruşturma başlatılan ve  iptal edilen KPSS’nin incelenme sürecinden yeni bilgiler geldi.

T24’ün haberine göre, DDK uzmanlarının yürüttüğü soruşturmada, olayın perde arkasında organize bir yapı olup olmadığı araştırılırken, incelemeler çerçevesinde adı ve yeri gizli tutulan bir dershanenin deneme sınavında da KPSS’de sorulan soruların yer aldığı ortaya çıktı.

TARİKAT BAĞLANTISI

Söz konusu dershanenin halen devlette etkin olarak faaliyet yürüten ve önemli kurumlarda görev yapan mensupları bulunan bir tarikatla bağlantısının bulunduğu tespit edildi. Tarikat bağlantısı olduğu belirtilen dershanede devam eden incelemelerde, burda eğitim gören ve söz konusu KPSS’ye giren 21 adayın cevap kağıtlarındaki yanıtların bire bir aynı olduğu belirlendi. DDK uzmanlarının soruşturmayı bu yönüyle derinleştirdiği öğrenildi.

Bu arada AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın skandalın ortaya çıkmasıyla birlikte başlatılan soruşturmayla ilgili olarak DDK Başkanı Yunus Arıncı’dan sık sık bilgi aldığı kaydedildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.