Karizma Haber-karizmahaber.com

KONTEYNER KENTLERİN ALT YAPISI BÜYÜKŞEHİR’DEN 

19 Şubat 2023 - 12:26
KONTEYNER KENTLERİN ALT YAPISI BÜYÜKŞEHİR’DEN 

OBB. deprem bölgesinde kurulması kararlaştırılan konteyner kentlerin altyapısında kullanılacak olan beton bordür taşları ile yüklü 5 kamyonu Adıyaman’a gönderdi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi, deprem bölgesinde kurulması kararlaştırılan konteyner kentlerin altyapısında kullanılacak olan beton bordür taşları ile yüklü 5 kamyonu Adıyaman’a gönderdi. 

 

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen depremin ardından tüm ekipleri ile seferber olan Ordu Büyükşehir Belediyesi, Başkan Dr. Mehmet Hilmi Güler’in koordinesinde 13 gündür deprem bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor. Deprem bölgesinde Ordu’dan toplam 2 bin 155 personel ve 595 adet iş makinası görev alırken Büyükşehir Belediyesi’de bu çalışmalara 280 personel, 217 araç ve iş makinası ile katkı veriyor. 

 

5 KAMYON ADIYAMAN’A HAREKET ETTİ 

 

Bölgede, yemek ihtiyacından enkaz kaldırmaya, kent temizliğinden su ihtiyacının giderilmesine kadar etkin bir rol oynayan Ordu Büyükşehir Belediyesi, şimdi ise bölgede kurulacak olan konteyner kent çalışmalarına destek veriyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi bu alanların zemininde kullanılacak olan 5 kamyon dolusu beton bordürü Adıyaman’a gönderdi. 

 

Büyükşehir Belediyesi depolarından yüklenen kamyonlar, kendilerine eşlik edecek olan araçlara konulan ve çocuklara bir nebzede olsa tebessüm ettirecek olan hediyelerle birlikte yola çıktı. 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.