Karizma Haber-karizmahaber.com

Köfte satışına izin verilmeyen gazi, valilik önünde kendini yakmak istedi

Köfte satışına izin verilmeyen gazi, valilik önünde kendini yakmak istedi
02 Mart 2015 - 13:05

ZONGULDAK – Zonguldak’ta satın aldığı seyyar otobüsle köftecilik yapan Güneydoğu Gazisi Melih Demir(37), belediyenin işletme ruhsatı vermediğini ileri sürerek valilik önünde kendini yakma girişiminde bulundu.

İddialara göre Zonguldak Belediyesi tarafından Demir’in, Milli Egemenlik Caddesinde köfte ekmek, dürüm, tost ve meşrubat satışı yaptığı köfte otobüsüne işletme ruhsatı verilmedi. Köfte otobüsünün kaldırılması üzerine Belediye ve Valiliğe müracaat etmesine rağmen çözüm bulamayan Demir, Atatürk Anıtı önünde elindeki benzin dolu şişeyi göstererek kendini yakacağını söyledi. Yapılan eylemi fark eden polislerin ikna çabası da yetersiz kaldı.

Bu sırada yanına gelen AFAD İl Müdürü Ahmet Güngör, kendisini Vali Ali Kaban ile görüştüreceğini anlatarak Demir’i ikna etti. Elindeki benzin şişesini polise veren Demir, önce valilikteki polis noktasına getirilerek sakinleştirildi.

İşgaliye bedelini ödemesine rağmen belediyenin otobüsünü kaldırttığını iddia eden Melih Demir, şunları söyledi: “Ben Milli Emlak işgaliye bedelini ödüyorum. Ancak belediye orayı kullanmamam için her türlü şeyi yapıyor. Biz bu kadar mı ucuzuz? Birçok kafe ve restoran ruhsatsız. Onları yıkamıyor, gücü yetmiyor, geliyor benim ekmek tekneme göz dikiyor. Bize bu 40 metrekarelik yeri reva görmüyorlar. Bu Türkiye’nin ayıbıdır.”

Olayı haber alınca oğlunun yanına gelen anne Gülcan Demir de belediye yetkililerinin kendilerini zorla dışarı çıkarttığını kaydetti.

İfadesi alınmak üzere İl Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Demir’in Vali Ali Kaban ile görüştürüleceği öğrenildi.

GÜNEYDOĞU’DA ASKERLİK YAPARKEN GAZİ OLDU

Melih Demir, Güneydoğu’da askerlik görevini yaparken 36 yaşında gazi oldu. Daha sonra memleketine dönen Demir, kentte hizmet dışı bırakılan bir halk otobüsünü 25 bin liraya satın alarak seyyar köfte dükkanına çevirdi. Gazipark ismini verdiği seyyar köfte dükkanının 40 metrekarelik arsası için de Milli Emlak kirası ödemeye başladı. Zonguldak Belediyesi ruhsatsız çalıştığı gerekçesiyle buna izin vermedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.