Karizma Haber-karizmahaber.com

Kılıçdaroğlu, ÖTV kalkarsa 424 bin liralık araç 276 bin liraya düşecek

27 Temmuz 2022 - 11:37
Kılıçdaroğlu, ÖTV kalkarsa 424 bin liralık araç 276 bin liraya düşecek

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu gündeme getirmişti. ÖTV kalkarsa orta gelir grubundan birisinin alacağı otomobil markasının satış fiyatı 424 bin 800 liradan 285 bin liraya düşecek.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu gündeme getirmişti. ÖTV kalkarsa orta gelir grubundan birisinin alacağı otomobil markasının satış fiyatı 424 bin 800 liradan 285 bin liraya düşecek. Vergiden vergi alınması uygulamasından da vazgeçilmesi halinde bu otomobilin satış fiyatı 276 bin lira olacak.

ÖTV kalkarsa 424 bin liralık araç 276 bin liraya düşecek. Kemal Kılıçdaroğlu gündeme taşımıştı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “Şimdi açıkça çağrı yapıyorum. İlk yapacağımız işlerden biri 1.6 otomobillerde vergileri bugünün yaklaşık dörtte biri oranına indirmek olacak. Biliyorsunuz gençlerin ilk sıfır araba almaları için ÖTV yok demiştim. O baki. Hafif ticari araçlarda da vergileri indireceğiz. Özetle bugün ikinci el olarak satılan arabanın parasıyla sıfır araba alabileceksiniz” dedi.

Peki Kılıçdaroğlu’nun işaret ettiği 424 bin liralık yerli üretim aracın fiyatı ne olacak. Paramedya’nın Kılıçdaroğlu’nun bu açıklamasını sorduğu ESB Danışmanlık Genel Müdürü Erol Şahin, “Kemal Bey geldiğinde, dediğini yaparsa bugün Türkiye’de üretilen ve orta gelir grubundan birisinin alacağı bir otomobil markasının satış fiyatı 424 bin 800 lira. Kemal Bey’in dediği indirim yapılırsa bu otomobilin satış fiyatı 285 bin lira olacak. Vergiden vergi alınması uygulamasından da vazgeçilirse bu otomobilin satış fiyatı 276 bin lira olacak” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.