hava
DOLAR 21,2542 % % -0.02
EURO 23,0210 % % 0.14
GRAM ALTIN 1.340,67 % % -0,01
ÇEYREK A. 2.191,99 % % -0,01
BITCOIN 25.654,00 % -5.152
SON DAKİKA

Kılıçdaroğlu ile birlikte Babacan da mutfağa girdi: Şampiyonlar Ligi hazır

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile beraber yer aldıkları videoyu paylaşarak seçmene seslendi.

Son Güncelleme :

03 Mayıs 2023 - 8:58

/ 121 kez okundu.
Kılıçdaroğlu ile birlikte Babacan da mutfağa girdi: Şampiyonlar Ligi hazır

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile beraber yer aldıkları videoyu paylaşarak seçmene seslendi.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ı da ‘mutfağa’ soktu.

Babacan’ın “Bu akşam bir sürprizimiz var” diye duyurduğu videoyu, Kılıçdaroğlu “Şampiyonlar Ligi hazır” notuyla paylaştı.

Kılıçdaroğlu, “Bugün mutfağımda önemli bir konuğum var. Eşlerimiz salonda biz de buraya sığındık” dedi.

Kılıçdaroğlu şunları kaydetti:

“KALICI REFAHI HAZIRLAYACAK EKİPLER HAZIR”

“15 Mayıs itibariyle birlikte çok önemli çalışmalara imza atacağımız Ali Bey ile çayımızı içiyoruz. Bari fırsat bu fırsat size de seslenelim dedik. Sayın Ali Babacan yıllarca ekonomi yönetiminin başında yer almış, ekonomide akılcı bir politika benimsemiş, işinin ehli bir siyasetçi. Dünyanın güvendiği bir insan. Millet İttifakı olarak ekonomiyi dünya ölçeğinde güvenilir hale getireceğiz. Mesleki liyakat kurumlara geri dönecek. Finans çevrelerine gerçekçi bir biçimde güven vereceğiz. Bütçe disiplinini sağlarken vergide adaleti de sağlayacağız. Planlı ve temiz yatırımlarla her alanda üretim hamleleriyle yenilikçi teknolojilerle ülkemizi dünyayla rekabet eden bir ülke haline getireceğiz. Hatırlayın önce ferah sonra da refah dedik. Türkiye’ye hızlı nefes aldırıp bizi bu krizden çıkaracak ve sonrasında kalıcı refahı hazırlayacak ekipler hazır. Dünyada çok saygı gören yurt içinde ve yurt dışında saygı gören akademisyenlerimiz ve deneyimli bürokratlarımız var bu ekipte.

“ŞAMPİYONLAR LİGİ KADROSUNU DA GÖRECEKSİNİZ”

Millet İttifakı’nın tüm paydaşlarında ekonomi alanında uzman isimler ki birkaç gün içerisinde bu şampiyonlar ligi kadrosunu da göreceksiniz. Ne yapacağımızı biliyoruz. Görevi devralır almaz önce halkımıza nefes aldıracak güçlü çözümleri hayata geçireceğiz. Hayat pahalılığını, fiyat istikrarsızlığını ve bu yaşanan yıkıcı enflasyonist süreci sona erdireceğiz. İç e dış kaynakları harekete geçirerek ekonomimize nefes aldıracağız. Ben bunun için birçok ülkeye gittim. Bunu söyleyince önümüzde tüm kapılar açıldı. Temiz sermaye gideceği ülkede kadro ve liyakat görmek istiyor. Bu yüzden bilim, teknoloji ve yatırım merkezlerini ziyaret ettim. Dünyanın en büyük yatırım fonlarıyla çalışma toplantıları yaptım. Yüzlerce milyar dolarlık temiz yatırım sözleri aldım. Bu söz sadece Bay Kemal’e verilmedi ki. Her şey bir ekip işi. Ancak sadece bununla yetinmeyeceğiz. Kalıcı refahı da Türkiye’ye getireceğiz. Biliyorsunuz, projelerimizi size tahtamın önünden açıklıyorum. Türkiye’de çağın sanayi devriminin alt yapısını kuracağız. Dijital teknoloji, yapay zeka, makine öğrenimi, finansal teknolojiler ve yeşil enerji konuşacağız. Evet, bunu başaracağız ve yapacağız. Bu ekiple yapacağız. Emin olun başaracağız.”

“EKONOMİ DEYİNCE EN ÖNEMLİ KAVRAM GÜVEN”

Babacan ise şunları söyledi:

“Sayın Kılıçdaroğlu bizim ortak cumhurbaşkanı adayımız. Kendisi dürüstlüğüyle, devlet tecrübesiyle bütün milletin gönlünde kalbinde yer almış bir insan. İnşallah hep birlikte bu ülkeyi daha güzel yarınlara çok çalışarak taşıyacağız.

Tabi ekonomi deyince en önemli kavram güven. Güven olmadan asla ekonomide başarılı olunmaz. Güvenin olup olmadığını da biz en önemli Hazine’nin faiz ödemeleriyle ölçeriz. Bir ülkenin Hazine’si çok faiz ödüyorsa o ülkenin güvenin ortamı artık sarsılmıştır, daha az faiz ödüyorsa o ülkede güven oluşmaktadır. Geçtiğimiz gün baktığımızda 311 milyar liralık bir faiz ödemesi oldu Türkiye Cumhuriyeti Hazinesi’nden. Bu yıl ki bütçe için planlanan rakam da tam 565 milyar. Üzerine bir de 200 milyar liralık kur farkını eklediğinizde neredeyse bir 765 milyar liralık faiz ödemeyi planlıyor şu andaki hükümet. Bu para tam 1 milyon tane konutu yapıp bedava vatandaşlarımıza vermeye yetecek bir para.

 

Ekonomi deyince önce insan diye başlamak lazım. Ekonominin en önemli amacı insan onuruna yaraşır bir hayat sağlamaktır vatandaşlara. Bunun da temelinde adalet var. Ehliyetli, liyakatli kadrolarla çalışmak ve istişare kültürü var. “

ss.jpg

 

İLGİLİ HABERLER
Kılıçdaroğlu'ndan "Sığınmacılar ve Kaçaklar" videosu: Ne Suriye ne Irak ne de Avrupa Birliği kalır
Van'da Kılıçdaroğlu izdihamı. Otobüsü yoğun yollara dökülenlerden zor ilerledi
Kılıçdaroğlu: Onlar yandaşlara hizmet ettiler ben vatandaşlara hizmet edeceğim
Eski Ülkü Ocakları Başkanı Aldemir: Eski ocak başkanları Kılıçdaroğlu ile görüşüp destek bildirdi
Kılıçdaroğlu'ndan Soylu'ya 'darbe' yanıtı: Ya siz yapıyorsunuz
Kılıçdaroğlu: Malı onlar götürdü, sefaleti vatandaşlar çekiyor
kaynak: yeniçağ

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.