Karizma Haber-karizmahaber.com

 KENT BAYRAMLAŞMASINDA BİRLİK, BERABERLİK ÖRNEĞİ

03 Mayıs 2022 - 13:10
 KENT BAYRAMLAŞMASINDA BİRLİK, BERABERLİK ÖRNEĞİ

Ramazan Bayramı nedeniyle Fatsa Kaymakamlığı ve Fatsa Belediyesi işbirliği ile Atatürk Parkı Amfi Tiyatroda Kent Bayramlaşması gerçekleşti.

Kent Bayramlaşmasına Kaymakam Ömer Lütfi Yaran, Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

“RAMAZANIN MANEVİYATINA UYGUN ÇOK YOĞUN PROGRAMLAR GERÇEKLEŞTİRDİK”

Kent bayramlaşmasının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, iki yıl aradan sonra tekrar güzel bir bayram kutlamasında bir araya geldiklerini belirterek, “Ramazan ayı boyunca Ramazanın maneviyatına uygun birçok programda gerek iftar programlarında gerek teravih programlarında gerekse de sahur programlarında bir araya geldik. Birbirimizi o kadar çok özlemişiz ki çok yoğun bir ramazan programı gerçekleşti. Programlarımızın çakışması nedeniyle davetli olduğumuz bir çok iftar programına, iftar sonrası çay sohbetine katılamadık. İnşallah önümüzdeki sene Ramazanda bu yıl ihmal ettiğimiz dostlarımızın sofraların ortak olarak o birlik beraberliğimizi en güzel seviyede gerçekleştiririz. İki yıldır dünyamızı ve ülkemizi etkisi altına alan bir pandemi döneminden geçtik. Hiçbirimiz böyle bir şeyi filmlerde görsek inanmazdık. Bayramlarda bir araya gelememek, bir bayramda bir büyüğün elini öpememenin hüznünü yaşadık ve bu durumun nedenli önemli bir zenginlik olduğunu gördük. İnşallah yaşamış olduğumuz bu süreçte çıkarmış olduğumuz güzel derslerle birlikte Ramazan bayramınızı en güzel şekilde birlik beraberlik içerisinde kardeşlik içerisinde yoğun bir şekilde mutlulukları paylaşırız. Kaymakam bey ile istişare ettiğimizde bu yılki Ramazan programınızı Atatürk Parkı Anfi tiyatroda gerçekleşmesini istedik. İnşallah bundan sonra da geleneksel hale gelerek, sivil toplum örgütü başkanlarımızın gerekse de siyasi parti temsilcilerimizin de bayram programında söz alabileceği, selamlarımı ilete bileceği güzel bir organizasyon olsun istedik. Bu yüzden teşekkür etmek istiyorum. Tekrar tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutluyor güzel bir bayram temenni ediyorum.” dedi.

“BAYRAMLAR BİRLİK BERABERLİĞİN PEKİŞTİĞİ DÖNEMLERDİR”

Kaymakam Ömer Lütfi Yaran ise yaptığı konuşmada, “Tam iki yıl oldu, bir pandemi süreci yaşadık. Dolayısıyla bir araya gelememe böylesine güzel bir bayram programı yapmama ile karşı karşıya kalmıştık ama çok şükür şu anda artık eski günlere tam olarak dönmesek bile normale dönme aşamasında olduğumuz için böylesine bir payram programında sizlerle beraber güzel bir ramazan ayı geçirdik. Bayramlar birlik beraberliğin pekiştiği dönemlerdir. Dargınlıkların küskünlüklerin sona erdirilmesi gerektiği dönemler. Dolayısıyla buna vesile olacak bir bayram geçirmenizi temenni ediyorum. Ramazan Bayramının bütün dünyaya, Fatsamıza ve Ordumuza hayırlı olmasını huzur içerisinde mutluluk içerisinde bir bayram geçirmenizi temenni ediyorum. Bu vesile ile trafik tedbirlerine de en iyi şekilde uyulmasını rica ediyorum. Yola çıkacak olan bütün sürücülerimizede kazasız belasız yolculuklar temenni ediyorum ve tekrardan herkese hayırlı huzurlu bayramlar temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

KAMU KURUMLARINA ZİYARET

Kent bayramlaşmasından sonra Kaymakam Ömer Lütfi Yaran ve Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, İlçe jandarma Komutanlığı, Sahil Güvenlik 97.Bot Komutanlığı, İtfaiye Grup Amirliği, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Bolaman Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği ve Huzurevine ziyaret ederek görevde olan personellerin bayramlarını kutladılar. Kaymakam Yaran ve Başkan Kibar ayrıca Huzurevinde kalan yaşlılara da yaptıkları ziyaretlerde kendilerine birer gül takdim ederek bol bol sohbet ettiler.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.