Karizma Haber-karizmahaber.com

İyi Parti Tekkeköy Belediyesi Meclis Üyesi S.Ahmet Kaya’dan basın açıklaması

18 Eylül 2022 - 0:11
İyi Parti Tekkeköy Belediyesi Meclis Üyesi S.Ahmet Kaya’dan basın açıklaması

İyi Parti Tekkeköy Belediyesi Meclis Üyesi S.Ahmet KAYA, ETİ BAKIR Flotasyon Tesisi ve Fosforik asit üretim tesisinin atıklarını depolama hakkında bir basın açıklaması yaptı .

Tekkeköy Belediye Başkanı ilçemizde yapımı düşünülen ETİ BAKIR Flotasyon Tesisi ve Fosforik asit üretim tesisinin atıklarını depolamak üzere 814 dönümlük arazide atık depolama tesisi kurmak için ÇED talebinde bulunulmasına; yöremizde ikamet eden her vatandaşın yapması gereken bir şekilde tavır sergilemiştir ve hepimizi bu sözleri ile mutlu etmiştir .

Ancak konuşmasının sonunda yıllar önce Tekkeköy’de santrale karşı ve Büyüklü’deki ocağa karşı bizler mücadele ederken tabiri caizse sinema izler gibi tiyatro izler gibi izleyenlere sesleniyorum buradan hiç bir muhalefet grubuna ekmek çıkmaz herkes işine baksın şeklinde gereksiz bir polemikte bulunmuştur .

Kıymetli Başkanımız şunu bilmeli ki bu sorun siyasete malzeme edilmeyecek kadar hayati ve yetkili makamlarda oturanlar vatandaşın serzenişinden çok şirketin girişimine odaklanmalı ve iktidar muhalefet demogojisi yapmak yerine el birliği ile bu sorunu nasıl engelleriz diye bakmalıdır . Samimiyetine inanarak Başkanımızdan sözün dışında eylem bekliyoruz .

Örneğin ÇED raporu başvurusunu siyasi gücünü de kullanarak engelleyebiliyor mu ? Bu konuda olumsuz bir gelişme olursa nasıl bir tavır alacak ? Tekkeköy halkını bu konuda nasıl örgütlemeyi düşünüyor ? Sivil Toplum Kuruluşları , odalar , dernekler ve meclis üyelerini bu konuda bir araya getirip ortak bir karar almayı ve bunu acilen deklere etmeyi planlıyor mu ?

Biz buna benzer çok söz duyduk 20 yıldır ama biliyoruz ki mahkeme kararlarına rağmen yapılan sayısız kötü uygulama var ve iktidar bu konuda yargı kararlarının uygulanmasını bile sağlayamıyor ya da bilerek ve isteyerek sağlamıyor . Biz sonuç almak istiyoruz ve bu konuda Başkanımızdan güzel sözler kadar güzel adımlar bekliyoruz .

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.