Karizma Haber-karizmahaber.com

“İSTİKLAL MARŞIMIZ, BAĞIMSIZ YAŞAMA TUTKUMUZUN GÜÇLÜ VE KARARLI İFADESİDİR.”

11 Mart 2023 - 20:32
“İSTİKLAL MARŞIMIZ, BAĞIMSIZ YAŞAMA TUTKUMUZUN GÜÇLÜ VE KARARLI İFADESİDİR.”

Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar, İstiklal Marşının Milli Marş olarak kabul edilişinin 102’inci yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

İstiklal Marşının Milli Marş olarak kabul edilişinin yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımlayan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehit düşen tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle andı.

Büyük fedakârlıklarla kazanılan İstiklal mücadelesinin milli şair Mehmet Akif Ersoy tarafından mısralarıyla ebedileştirdiğini ifade eden Belediye Başkanımız İbrahim Etem Kibar, ” Türk Milletinin bağımsızlık ve hürriyete olan inancını destanlaştıran İstiklal Marşı’mızın, Türkiye Büyük Millet Meclisimizde Milli Marş olarak kabul edilmesinin 102. Yıl dönümünü büyük bir gurur ve heyecanla kutlamaktayız.
Vatan toprakları işgal altındayken Merhum Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan İstiklal Marşımız, milli mücadele ruhunu, Türk milletinin vatan sevgisini, bağımsızlığa olan tutkusunu ve kutsal değerlerine olan bağlılığını en güzel biçimde yansıtmaktadır. Vatanı için gerektiğinde canını feda etmekten kaçınmayan büyük Türk milletinin kahramanlık destanı olan İstiklal Marşı bugün de bizlere vatanın ne kadar kutsal bir emanet olduğunu göstermektedir ” dedi.

“ ECDADIMIZIN BİZE EMANETİ OLAN BU VATANA İLELEBET SAHİP ÇIKACAĞIZ.”

İstiklal mücadelesiyle bağımsızlığını kazanmış bir millet olarak birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmeliyiz. Bize ve gençlerimize düşen görev bu ruhu Bayrak ve Vatan sevgisini daima diri tutmaktır. Bu vatanın hangi badireler neticesinde kurulduğunu genç nesillere aktarıp çocuklarımıza bu bilinci aşılamalıyız. Ecdadımızın bize emaneti olan bu vatana ilelebet sahip çıkacağız. İstiklal Marşımızın kabulünün 102. yıldönümünü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu vatan için şehit düşen tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle, gazilerimizi şükranla anıyorum. ” diye konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.