Karizma Haber-karizmahaber.com

İstanbul’da simit 7,5 lira oldu.

14 Ocak 2023 - 16:33
İstanbul’da simit 7,5 lira oldu.

İstanbul’da simit 7,5 lira oldu. Daha önce ‘Simit 8 lira olmalı’ diyen Oda Başkanı’nın sözleri şaşırttı

İstanbul’un bazı semtlerinde simit 7,5 liradan satılmaya başlandı. İstanbul Un-İş Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Şaban Özdemir, simidi 7,5 liraya satan esnaflar için “art niyetli insanlar” ifadesini kullanırken Özdemir’in kasım ayında “Simit 8 lira olmalı.” dediği ortaya çıktı.

İstanbul’da simit 7,5 lira oldu. ‘Simit 8 lira olmalı’ diyen Oda Başkanı’nın sözleri şaşırttı

ANKA’da yer alan haberde, İstanbul’da 3,5 liraya satılan 100 gramlık simit, Kasım 2022’de zamlanarak 5 lira olmuştu. Elektrik ve doğal gaz fiyatlarındaki artışın maliyetleri artırdığından yakınan esnaf yeni yılla birlikte 5 lira olan simidi 7-7,50 liraya satmaya başladı.

“BİZİM ZAM KARARIMIZ YOK”
İstanbul Un-İş Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Şaban Özdemir ise aldıkları herhangi bir zam kararı olmadığını söyledi. Simit fiyatlarına zam gelip gelmediği sorusuna Özdemir, “Bizim bir zam kararımız yok. Maalesef bunlar art niyetli insanlar. Aldığımız bir karar olunca kamuoyu ile bunu paylaşıyoruz.” dedi.

KASIM AYINDA BAKIN NE DEMİŞ!
Öte yandan Özdemir, Kasım 2022’de yaptığı bir açıklamada, simidin maliyetinin 5 lira olduğunu belirterek, “Simidin, açmanın ve poğaçanın eski kar marjlarına gelmesi için 8 TL’ye satılması lazım” demişti.

İLGİLİ HABERLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.