Karizma Haber-karizmahaber.com

İLKADIM’DA AÇIK HAVA SİNEMA GÜNLERİ BAŞLIYOR

14 Ağustos 2022 - 12:03
İLKADIM’DA AÇIK HAVA SİNEMA GÜNLERİ BAŞLIYOR

BAŞKAN DEMİRTAŞ 6 GÜN SÜRECEK FİLM FESTİVALİNE TÜM HALKI DAVET ETTİ

İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün geleneksel hale getirdiği  ve 6 gün sürecek olan 3’üncü Açık Hava Sinema Festivali 15 Ağustos Pazartesi Aykut Enişte filmi ile başlıyor. İlkadım ilçemizde açık hava film kültürünü yeniden canlandırmak istediklerini belirten Başkan Demirtaş,” Özlem duyulan kültürel etkinliğimize vatandaşlarımızı filmi izlemeye davet ediyorum” dedi.

İlkadım Belediyesi ve Samsun Bulvar AVM işbirliğiyle organize edilen 15-20 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 3.Geleneksel Açık Hava Film Festivalinde birbirinden farklı 6 sinema filmi izleyicilerle buluşacak. Sezonun en çok izlenen filmleri her gün sinema severlere sunacak etkinlikte vizyonda büyük bir ilgi gören ve güncelliğini hala koruyan birbirinden farklı türleri ile dikkat çeken sinema filmleri kurulacak olan sinema perdesinden ücretsiz olarak izlenecek. Her yaştan kesime hitap edecek şekilde hazırlanan bu festival 15 Ağustos Pazartesi günü saat 20.00’da ‘Aykut Enişte’ sinema filmi ile başlayacak olup ‘Kral Şakir: Korsanlar Diyarı’, ‘Eltilerin Savaşı’, ‘Kara Panter’, ‘Karlar Ülkesi II’ ve ‘Aquaman’ filmleri ile devam edecek.

“Farklı etkinliklerle halkımızı buluşturmaya devam edeceğiz”

İlçemizde nostaljik bir geleneği yaşatmak ve keyifli anılar biriktirmek için sosyal belediyecilik anlayışıyla hareket ederek çeşitli etkinliklerle ilçe halkımızı buluşturmaya devam edeceğiz diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,” Pandemi döneminde getirilen kısıtlamalardan dolayı sinemaya uzak kalan izleyiciyi sinema ile buluşturmak istiyoruz. İlkadım’da artık yaz akşamları, huzur, mutluluk ve keyifle geçecek. Yerli ve yabancı birbirinden kaliteli filmlerinin açık hava sinema gösterimlerine her yaştan vatandaşımızın ilgi göstereceğine inanıyorum” şeklinde konuştu

Festival Programı:

TARİH

GÜN

SAAT

SİNEMA FİLMİ

15 Ağustos 2022

Pazartesi

20.00

Aykut Enişte

16 Ağustos 2022

Salı

20.00

Kral Şakir: Korsanlar Diyarı

17 Ağustos 2022

Çarşamba

20.00

Eltilerin Savaşı

18 Ağustos 2022

Perşembe

20.00

Kara Panter

19 Ağustos 2022

Cuma

20.00

Karlar Ülkesi II

20 Ağustos 2022

Cumartesi

20.00

Aquaman

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.