Karizma Haber-karizmahaber.com

İbrahim Kahveci sanayicilere tokat gibi sözler söyledi.

01 Ağustos 2022 - 20:57
İbrahim Kahveci sanayicilere tokat gibi sözler söyledi.

İbrahim Kahveci sanayicilere tokat gibi sözler söyledi. Zamanında alkışladığınız kararlar sizi de vurmaya başladı. Merkez Bankası Başkanı ile tartışmışlardı

Ünlü ekonomist İbrahim Kahveci, Merkez Bankası Başkanı ile İSO Başkanı arasındaki tartışmaya göndermede bulundu. Kahveci, “Zamanında ‘mıy mıy mıy’ edeceğinize konuşsaydınız bütün bunlar başımıza gelir miydi?” diye sordu.

Zamanında alkışladığınız kararlar sizi de vurmaya başladı. Merkez Bankası Başkanı ile tartışmışlardı. Ekonomist İbrahim Kahveci sanayicilere tokat gibi sözler söyledi

Karar gazetesi yazarı İbrahim Kahveci bugünkü yazısında İstanbul Sanayi Odası (İSO) temmuz ayı meclis toplantısına katılan Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ve İSO Başkanı Erdal Bahçıvan arasında yaşanan tartışmaya atıfta bulunarak tepki gösterdi.

Kahveci, “Zamanında ‘mıy mıy mıy’ edeceğinize konuşsaydınız bütün bunlar başımıza gelir miydi? Her absürt karara dahi ‘çok yaşa’ dediğinizde sonucun bu olacağını bilmiyor muydunuz?” sorusunu sordu.

Karar yazarı İbrahim Kahveci, yazısında şu ifadelere yer verdi:

“Başkan Kavcıoğlu karşınıza geldi ve son altı ayda bu yılın enflasyon hedefini ocak ayında yüzde 23,2 nisan ayında 42,8 ve temmuz ayında da 60,4 olarak açıkladı.

Bir Merkez Bankası’nın enflasyon hedefini altı ayda üç kat artırdığı yerde hangi sanayici önünü görebilir ve iş yapabilir?

Aslında tam da bunu hakkettiniz… Zamanında alkışladığınız saçma sapan kararlar ve politikalar geldi sizi de vurmaya başladı. Elbette sizi vurmaya başladı ama asıl çalışanları vuruyor. Bu ülkede işçi ücretleri köle ücretine dönüştü. Bundan daha ucuz ne olabilir?

İnsan ve insanlık denen şeyler bitti. Aynı gemideyiz ama sadece mevkilerimiz farklı. Gemi batınca herkes batıyor. Zamanında üst güverteden sesler çıksaydı bu gemi bu kadar yara almazdı; belki de batma noktasına gelmezdi.”

İLGİLİ HABERLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.