Karizma Haber-karizmahaber.com

Hakkın en çok savunulması gereken Diyanet’te skandal.

Hakkın en çok savunulması gereken Diyanet’te skandal.
12 Temmuz 2022 - 9:21

Hakkın en çok savunulması gereken Diyanet’te skandal. Yemekhane aynı yemek aynı. İşçilere zam müfettişe müdürlere indirim

Diyanet yemekhanesinde ücretlerin personelin kademesine göre değiştiği belirtilirken işçinin ise müdürlerden daha pahalıya yemek yediği ortaya çıktı.  İşçilerin, Ali Erbaş’tan başlayarak tüm Diyanet personelinden daha pahalıya yemek yediği öğrenildi.

Diyanet’te büyük skandal: Ali Erbaş işçilerden daha ucuza yemek yiyor

Diyanet’in yemekhanesinde ücretler personelin kademesine göre değişiyor.

İŞÇİ 15 LİRA ÖDERKEN MÜDÜR 10 LİRA ÖDÜYOR

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş dahil olmak üzere başkan yardımcıları ve genel müdürler, yemek ücreti olarak 12 lira 25 kuruş ödüyor. Bu ücret, daire başkanları için 10 lirayken, daimi işçi kadrosundaki temizlik ve güvenlik personeli için ise 15 lira.

Cumhuriyet’ten Sefa Uyar’ın haberine göre, Yemekhane Yönetim Kurulu’nun kararına göre, güvenlik ve temizlik personeli gibi daimi işçi statüsünde bulunan işçilerin, Erbaş’tan başlayarak tüm Diyanet personelinden daha pahalıya yemek yediği ortaya çıktı.

“İŞÇİLER BENDEN PAHALIYA MI YİYOR?”

Buna göre, güvenlik ve temizlik personelinin yemekhanede bir öğün için ödediği ücret, 2022’de 11 liradan 15 liraya yükseldi. Bu personel, 2022’nin ilk 6 ayında her gün bu ücreti ödedi. Ancak arasında Erbaş, yardımcıları ve genel müdürlerin yer aldığı, göstergesi 4800’den yüksek olan tüm personel, 2022 başından itibaren yemek için 12 lira 25 kuruş ödüyor. Daire başkanları yemek için yalnızca 10 lira veriyor. Müfettişlerin, Diyanet İşleri uzmanlarının ödediği ücret 9 lira 40 kuruşken, şube müdürleri, bilgisayar programcılarının ödediği ücret ise 9 lira. Döner Sermaye İşletme Müdürü, başkanlık müşaviri, hukuk müşaviri, mühendisler, daire doktorları da yemek ücreti olarak 10 lira veriyor.

İşçiler, “İdare, işçi haklarını gözetmiyor” değerlendirmesinde bulunurken, konunun iletildiği bir Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı’nın “İşçiler benden pahalıya mı yiyor?” dediği öğrenildi.

İLGİLİ HABERLER
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.