Karizma Haber-karizmahaber.com

Hakkari Valiliği: Küçük çocuğu PKK’ya götüren kişi gözaltına alındı

Hakkari Valiliği: Küçük çocuğu PKK’ya götüren kişi gözaltına alındı
27 Mart 2015 - 16:45

HAKKARİ – Hakkari Valiliği, dün bir çocuğu PKK’ya götüreceği ihbarı üzerine, başka suçlardan da aranan M.Y.’nin gözaltına alınıp, çocuğun ailesine teslim edilmesinin ardından çıkan olaylarla ilgili açıklama yaptı.

Batman nüfusuna kayıtlı M.Y., dün akşam saatlerinde Hakkari il merkezinde polis tarafından gözaltına alındı. DBP Genel Merkez Gençlik Kolları yöneticilerinden olduğu belirtilen ve üzerinde silah ele geçirilen M.Y.’nin gözaltına alınmasını protesto için aralarında DBP ve HDP’nin Hakkari il başkanlarının da bulunduğu grup protesto gösterisi yaptı. PKK yanlısı gösteri yapanlarla güvenlik güçleri arasında gerginliğe neden olan olayla ilgili Hakkari Valiliği, bugün şu açıklamayı yaptı:

“26 Mart 2015 günü İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerimizce yaşı küçük bir çocuğun, aslen Batman nüfusuna kayıtlı M.Y. tarafından kandırılarak PKK/KCK terör örgütünün kırsal alanına katılımının sağlanacağı ihbarı alınmıştır. Konu ile ilgili yapılan çalışma esnasında M.Y. isimli şahıs görevlilerimizce gözaltına alınmak istenmiş, belinde atışa hazır halde olan silahını görevlilerimize doğrultması üzerine kontrollü olarak gözaltına alınmıştır. M.Y. aranan şahıslardan olup, üzerinde atışa hazır halde 9 mm parabellum tabanca, 12 adet 9 mm mermi, 2 adet bıçak ele geçirilmiştir. Mağdur çocuk ailesine teslim edilmiş olup, olayla ilgili adli makamlarca soruşturmaya devam edilmektedir.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.