hava 21° Orta
DOLAR 23,0986 % % 7.01
EURO 24,9249 % % 7.23
GRAM ALTIN 1.454,04 % % 6,82
ÇEYREK A. 2.377,35 % % 6,82
BITCOIN 617.414 % 10.293
SON DAKİKA

Gülsan Sanayi Sitesi’nde 2000 esnaf mağdur. Mustafa Demir’in Gülsan Uyanıklığı

Esnaftan yeşil alan tarifesi ile kamulaştırdı, Toybelen’i ticari alan olarak kat mülkiyetiyle sattı

Son Güncelleme :

30 Nisan 2023 - 20:29

/ 89 kez okundu.
Gülsan Sanayi Sitesi’nde 2000 esnaf mağdur. Mustafa Demir’in Gülsan Uyanıklığı

Esnaftan yeşil alan tarifesi ile kamulaştırdı, Toybelen’i ticari alan olarak kat mülkiyetiyle sattı

 

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin olağan üstü toplantısı ile ilgili olarak açıklamalarına devam eden İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Grup Başkanvekili Dr. Ayhan Ayvaz, Gülsan’da 2000’den fazla esnafın mağdur edildiğini söyledi.

 

YEŞİL ALAN ÜZERİNDEN KAMULAŞTIRDI, TİCARİ ALAN OLARAK KAT MÜLKİYETYLE ESNAFA SATTI

Başkan Mustafa Demir’in Gülsan Sanayi Sitesi’ndeki esnafların arazi ve işyerlerini kamulaştırırken, yeşil alan bedeli olarak kamulaştırdığı, Toybelen’de yapılan sanayi sitesindeki yerleri ise ticari alan tarifesi üzerinden alk katı başkasına üst katı başkasına sattığı ve fiyat farkı aldığı ortaya çıktı.

 

GÜLSANDA HUKUKSZULUK VE HAK GASPI DEVAM EDİYOR

Bu uygulamaya sert tepki gösteren İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Grup Başkanvekili Dr. Ayhan Ayvaz, “ Mustafa Demir’in bu uygulaması ve Gülsan Sanayi Sitesi ile ilgili, geçmiş dönemde hayata geçirilmeye çalışılan, esnafın da tepkisini, alan ve yargının dur dediği uygulamalardan da anlaşılacağı üzere Gülsan’da hukuksuzluk ve hak gaspı devam etmektedir.

 

TOYBELEN’DE İŞYERİ ALMAK İÇİN MÜRACAAT EDEN ESNAF PERİŞAN

Gülsan Sanayi Sitesi’nin imar planları ve Belediye’nin kanuna hile yaparak aynı değişiklikleri tekrar yeni planmış gibi gösteren uygulamaları da yargıdan dönmüştür. Son plan için yargı süreci devam etmektedir. İptali halinde bir çok hukuki sorun ortaya çıkacak ve belediye istimlak bedellerini geri ödemek zorunda kalacak ve kamu zararına yol açacaktır. Bunun yanı sıra, yerlerinden edilen ve fahiş fiyatlarla Toybelen’de işyeri edinmek için müracaat eden esnaf da maddi olarak perişan durumdadır.

YER ALMAYA GÜCÜ OLMAYAN ESNAFIN DURUMU NE OLACAK?

Toybelen’de yer almaya maddi gücü olmayan esnafın durumu ne olacaktır. Bu esnafımıza yer gösterilecek mi, yoksa açlığa mı mahkum edilecek! Sayın Demir’i hukuka uymaya, zaten darboğazda olan esnafı daha da yok edecek bu uygulamadan vazgeçmeye ve adil davranmaya çağırıyoruz.” Dedi.

YORUM ALANI

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.