Karizma Haber-karizmahaber.com

GÖNÜLLÜ PERSONELLER DEPREM BÖLGESİNE GİDİYOR

08 Şubat 2023 - 15:41
GÖNÜLLÜ PERSONELLER DEPREM BÖLGESİNE GİDİYOR

Türkiye, tarihinin en büyük ve yıkıcı deprem felaketlerinden birini yaşıyor.

Türkiye, tarihinin en büyük ve yıkıcı deprem felaketlerinden birini yaşıyor. Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremlerde zarar gören vatandaşlar için Ordu Valiliği himayelerinde Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü gönüllü ekibi deprem bölgesi illerinden Adıyaman’a yardım için yola çıktı.

Kahramanmaraş merkezli depremin yaraları sarılmaya çalışılıyor. Yıkımın yaşandığı 10 ile Gençlik ve Spor Bakanlığı talimatıyla gönüllülük esaslı personeller gönderiliyor. Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde görevli personellerden 32 gönüllü personel deprem bölgesi illerinden Adıyaman’a gönderildi.

Meydana gelen felaketten dolayı Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, deprem bölgesinde yardıma muhtaç vatandaşlara yönelik toplanan yardımları ulaştırmak üzere yola çıktı.

10 ili etkileyen depremlerden dolayı İldeki Gençlik Merkezleri, Öğrenci Yurtları ve Spor Tesisleri vatandaşların hizmetine açıldı.

Depremde ölü ve yaralı sayısının artmamasının en büyük temennileri olduğunu dile getiren Gönüllü Ekibi; “Ülke ve millet olarak birlik ve beraberlik içinde inşallah bu felaket günleri de geride bırakacağız. Gün tek yürek, tek bilek olma günüdür. Yolumuz açık olsun.” ifadelerine yer verdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.