Karizma Haber-karizmahaber.com

G-mail’den büyük değişim: Mesai saatleri dışında mail gelmeyecek

G-mail’den büyük değişim: Mesai saatleri dışında mail gelmeyecek ve Odak modu belirlenecek

G-mail’den büyük değişim: Mesai saatleri dışında mail gelmeyecek
19 Nisan 2022 - 21:04

G-mail’den büyük değişim: Mesai saatleri dışında mail gelmeyecek ve Odak modu belirlenecek

Gmail’e gelen odak modu belirleme özelliği sayesinde mesai saatleri dışında gereksiz mail trafiği oluşturan bildirimler gelmeyecek.

Gmail artık mesai saatleri dışında gereksiz bildirim gönderemeyecek

WebTekno’dan aktarılan bilgilere göre; Google’ın e-posta servisi Gmail’i artık hepimiz kullanıyoruz. Gmail’in en sinir bozucu özelliklerinden biri önemli olsun veya olmasın gelen her e-postanın bildirimini telefonlarımıza göndermesi. Google, yeni getirdiği güncelleme ile bu özellikten kurtuluyor, en azından belirli bir süre boyunca.

Google’ın iOS’taki Gmail uygulamasına getirdiği güncellemeyle birlikte iOS’taki odak modu ile uyumlu oluyor. Bu odak modu sayesinde artık sinir bozucu Gmail bildirimlerini iOS cihazlarınızda almıyor olacaksınız.

ARTIK İPHONE’UNUZDA ÇALIŞMA SAATLERİ DIŞINDA GEREKSİZ GMAİL BİLDİRİMLERİ ALMAMAK MÜMKÜN

Aslında bu özellik yıllardır Android’te ve iOS’ta vardı, dilediğiniz zaman Gmail’in bildirimlerini kapatabiliyordunuz. Ancak Google’ın iOS’a getirdiği yenilik sayesinde artık Gmail bildirimlerini çalışma saatlerinize göre ayarlayıp o saatler dışında bildirim almayabileceksiniz.

Gmail artık tam olarak istediğiniz bildirimleri almanız için Apple tarafından otomatik olarak oluşturulan veya kullanıcı tarafından özelleştirilmiş odak modu profilleriyle çalışabilecek. Böylece iş saatleri dışında gelip sizi huzursuz eden bildirimlerle vedalaşabileceksiniz ancak tabii ki kritik postalar sizin seçiminizle gelmeye devam edecek.

Google, güncelleme notlarında durumu “Artık iOS cihazınız odak modundayken bildirim almak istediğiniz Google Sohbet ve Gmail kişilerini belirleyebilirsiniz. Bu, ekran süresini sınırlamanız gereken, ancak diğer bildirimler susturulduğunda önemli bir mesajı kaçırmak istemediğiniz durumlarda kullanışlı olacak” şeklinde ifade ediyor.

İlgili Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.