Karizma Haber-karizmahaber.com

Flaş Flaş Hollanda İstanbul’daki konsolosluğunu kapattı

01 Şubat 2023 - 12:16
Flaş Flaş Hollanda İstanbul’daki konsolosluğunu kapattı

Hollanda, İstanbul’daki konsolosluğunun geçici olarak halka kapatıldığını duyurdu.

Hollanda, İstanbul’daki konsolosluğunun geçici olarak halka kapatıldığını duyurdu. Hollanda makamlarının açıklaması ülkenin İstanbul Başkonsolosluğu’nun Twitter hesabından da paylaşıldı.

Hollanda geçici olarak İstanbul Konsolosluğunu halka kapattı

Hollanda’nın İstanbul Başkonsolosluğu’ndan yapılan paylaşımda bölgedeki olası protestolar ve Batılı hedeflere yönelik artan tehdit nedeniyle kararın alındığı ve vize gibi işlemlerin mümkün olduğunca çevrimiçi olarak devam edeceği belirtildi.

Açıklamada “İsveç, Danimarka ve Hollanda’da sırasıyla Kuran’ın yakıldığı ve yırtıldığı gösteriler, Batı karşıtı duyguları canlandırabilir ve gösteri ile protestolara yol açabilir” denildi.

GEÇİCİ OLARAK HALKA KAPATILMIŞTIR

Açıklamada ayrıca “Başta İstanbul olmak üzere; Batılı hedeflere, diplomatik misyonlara ve ibadet yerlerine yönelik saldırı tehdidi de artmaktadır. Bu tehdit nedeniyle Hollanda’nın İstanbul Başkonsolosluğu 30 Ocak 2023 tarihinden itibaren geçici olarak halka kapatılmıştır.

 Başkonsolosluğun konsolosluk hizmetleri şu anda fiziksel olarak gerçekleşmemektedir. İşlemler Ankara’daki Hollanda Büyükelçiliği tarafından dijital ve/veya fiziksel olarak devralınacaktır. Bununla birlikte, başkonsolosluğa e-posta yoluyla ulaşılabilir. 

Şu anda Dışişleri Bakanlığı’nın elinde bireysel olarak Hollandalı yolculara yönelik bir tehdit olduğuna dair herhangi bir uyarı bulunmamaktadır. Türkiye için seyahat tavsiyelerinin renk kodu sarı ve küçük bir kısmı için ise turuncu ve kırmızıdır” denildi.

İLGİLİ HABERLER
kaynak: yeniçağ

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.