Karizma Haber-karizmahaber.com

FATSA’DA 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI.

24 Kasım 2022 - 13:31
FATSA’DA 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI.

15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan kutlama programı Fatsa Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde devam etti.

Programa,Fatsa Belediye Başkan Vekili Muharrem Okyay Sarıhan, Fatsa Kaymakamı Avni Kula,   Fatsa Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Fatih Kale, resmi kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri ve öğretmenler katıldı.

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Fatsa Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde Fatsa Şehit Birol Yavuz İmam Hatip Ortaokulu, Fatsa Fen Lisesi ve Özel Fatsa Bahçeşir okulları organizasyonunda kutlama programı düzenlendi.

MESLEĞE YENİ BAŞLAYAN ÖĞRETMENLERE YEMİN TÖRENİ

İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını Fatsa Fen Lisesi Edebiyat Öğretmeni  Mustafa Ocak yaptı. Mesleğe yeni girmiş öğretmenlerin yemin törenini Fatsa Fen Lisesi Rehber Öğretmeni Ebru Dok yönetiminde gerçekleşti.

HİZMET ŞEREF BELGESİNİ KAYMAKAM AVNİ KULA TAKDİM ETTİ.

Programda 47 yıl 7 ay hizmetinden sonra emekliye ayrılan öğretmen Mustafa Demirkılınç’a hizmet şeref belgesini İlçe Kaymakamı Avni Kula takdim etti.

RESİM, ŞİİR VE KOMPOZİSYON YARIŞMASINDA DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ.

Öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine dair şiirler okundu. Programın son bölümünde 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlenen resim şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödülleri protokol mensupları tarafından verildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.