Karizma Haber-karizmahaber.com

Ersoy Dede yandaş gazetede İmamoğlu’nu öven yazı yazdı.

14 Ağustos 2022 - 8:49
Ersoy Dede yandaş gazetede İmamoğlu’nu öven yazı yazdı.

Nagehan Alçı’dan sonra Ersoy Dede de yanaşacak yeni liman arıyor. Ersoy Dede yandaş gazetede Ekrem İmamoğlu’nu öven yazı yazdı.

Sezgin Baran Korkmaz’dan para aldığı iddia edilen gazeteciler listesinde yer alan ve TRT Ana Haber’den uzaklaştırıldığı iddialarına konu olan Ersoy Dede, Star gazetesindeki yazısında Ekrem İmamoğlu’nu övdü.

Erdoğan’ın kuzeni Cengiz Er ”Gazetecilik dışında her türlü pis işin içinde” demişti.  SBK ile adı anılınca TRT ekrandan almıştı. Ersoy Dede İmamoğlu’nu öven bir yazı yazdı

TRT Ana Haber spikeri Ersoy Dede, nitelikli dolandırıcılıktan hüküm giyen, Türkiye’den kaçtıktan sonra Avusturya tarafından sorgulanmak üzere ABD’ye iade edilen SBK Holding ve SBK Vakfı’nın Başkanı Sezgin Baran Korkmaz’dan para aldığı iddia edilen gazeteciler listesinde yer almış ve TRT’den uzaklaştırıldığı iddia edilmişti. Dede, AKP’ye yakınlığıyla bilinen Star gazetesindeki yazısında İmamoğlu hakkında dikkat çeken ifadeler kullandı.

Dede yazısında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında övgü dolu yorumlarda bulundu.

İmamoğlu’nun “Kent Lokantaları” projesini öven Dede, “hakkını teslim etmek lazım” diye yazdı.

Dede, yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Sadece bu tür kooperatifler de değil. Bakın mesela Ekrem İmamoğlu’nu pek çok konuda en sert eleştirenlerden biriyim. Ama hakkını teslim etmek lazım ki, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Kent Lokantaları’ konsepti çok önemli bir seçenek. Sadece tek başına uygun yemek çıkaran bir tesis olmanın ötesinde piyasayı düzenleyici bir işlevi de var. Benzer şekilde tabldot usulü çalışan pek çok lokantanın fiyat düzenlemesini sağladı. İBB Halk Ekmek de öyle. Hatta bu sırada belki bütün ilçe belediyeleri, uygun koşullardaki bir ya da iki ekmek fırınıyla kendi sakinlerine, Halk ekmek benzeri bir seçenek sunarak fırıncıların haksız ve ağır fiyatlarını baskılayabilirler. Neden yapmadıklarını anlamıyorum. 5 TL bir ekmek için çok acımasız bir fiyat. (Ekmek fiyatı 4 TL diyecekler. İstedikleri semtte istedikleri fırına birlikte gidip fiyatlara beraber bakalım. 5 TL…) Neyse bu şartlar altında ilçe belediyelerinin ekmek üretimi yapmaması büyük eksiklik. Bence buna da çalışırlarsa çok başka bir tablo ile karşılaşabiliriz…”

NE OLMUŞTU?

Nitelikli dolandırıcılıktan hüküm giyen, Türkiye’den kaçtıktan sonra Avusturya tarafından sorgulanmak üzere ABD’ye iade edilen SBK Holding ve SBK Vakfı’nın Başkanı Sezgin Baran Korkmaz’dan para aldığı iddia edilen gazeteciler listesi medyada gündem olmuştu. Listede ismi yer alan gazeteciler açıklama yaparak iddiaları reddederken, TRT 1 Ana Haber Sunucusu Ersoy Dede’nin ekranda yer almaması dikkat çekmişti.

İddialarda TRT binasına giden sunucu Ersoy Dede’ye “Bugün sen yoksun” denildiği aktarılmıştı. TRT 1’de Ersoy Dede’nin yerine haberleri Canan Yener Reçber sunmuştu.

Ersoy Dede’ye, Sezgin Baran Korkmaz ile olan yakınlığı nedeniyle TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı tarafından ekran yasağı konduğu öne sürülmüştü. Odatv’nin haberine göre; Yıllık izne çıktığını söyleyen Ersoy Dede, Sezgin Baran Korkmaz iddialarına ise “Deli saçması” olarak değerlendirmişti.

Ersoy Dede, yaptığı açıklamada “İzindeyim. Birkaç gün evdeyim. Olağanüstü bir durum yok. Normal senelik izindeyim. Eşimle tatil planlamasını beraber yaptık. İzin kullandığımız oluyor” diye konuşmuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.