Karizma Haber-karizmahaber.com

Erdoğan’ın ‘Gezi’de camilerimiz yakıldı’ sözlerine İBB itfaiyesinden cevap

23 Temmuz 2022 - 9:17
Erdoğan’ın ‘Gezi’de camilerimiz yakıldı’ sözlerine İBB itfaiyesinden cevap

Erdoğan’ın ‘Gezi’de camilerimiz yakıldı’ sözlerine İBB itfaiyesinden cevap: O tarihte cami yangını ihbarı yok

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Gezi olaylarında camilerimiz yakıldı’ sözleri, İBB İtfaiye Dairesi Başkanlığı’ndan cevap geldi. İBB İtfaiyesi, “O tarihte cami yangını ihbarı yok” dedi.

Erdoğan’ın, ‘Gezi olayları esnasında camilerimiz yakıldı’ sözlerine İBB itfaiyesinden yanıt: Yanan herhangi bir cami yok

Liberal Demokrat Parti (LDP) Genel Başkan Yardımcısı Hasan Kulaksız, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Gezi olaylarında camilerimiz yakıldı‘ sözleriyle ilgili, dört kuruma soru sorduklarını ancak sadece İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) itfaiyesinden yanıt geldiğini açıkladı.

Kulaksız, İBB itfaiyesinin “yanan herhangi bir cami yok” dediğini paylaştı:

“Erdoğan’ın, “Gezi olayları esnasında camilerimiz yakıldı” sözleri üzerine, Liberal Demokrat Parti adına, ilgili dört kuruma sorduk, kayıtların paylaşılmasını istedik, yanıt sadece İst itfaiyesinden geldi, gelen yanıt da “yanan her hangi bir CAMİ yok” deniyor.”

İBB itfaiyesi, LDP adına sorulan soru üzerine şu yazılı yanıtı verdi:

“Bahse konu olan tarihte (2013 Gezi Eylemleri) zikredilen olay ile ilgili kayıtlarımızda yapılan inceleme – araştırma neticesinde tarafımıza cami yangını ihbarı yapılmadığı tespit edilmiş olup, konu hakkında herhangi bir bilgi – belgeye rastlanılamamıştır.”

İLGİLİ HABERLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.