Karizma Haber-karizmahaber.com

Erdoğan gazetecinin sorusunu yarıda kesip “Fiyat sorma” dedi

26 Temmuz 2022 - 9:05
Erdoğan gazetecinin sorusunu yarıda kesip “Fiyat sorma” dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TRT ortak yayınında TOGG’la ilgili gazetecinin soracağı soruyu yarıda keserek, “Fiyat sorma” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan TRT ortak yayınında gazetecinin TOGG’la ilgili sorusunu yarıda kesti. Fiyat sorma dedi
facebook sharing button

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TRT ortak yayınında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Heyecanla beklenen TOGG ile ilgili soruya cevap veren  Erdoğan, elektrikli otomobillerde fiyatları düşürecek düzenlemeyle ilgili de açıklama yaptı.

TOGG’un üretimiyle ilgili soruya Erdoğan,” “Hedefimiz bu yıl içerisinde çıkartıp keyfini beraberce inşallah tatmak. Bursa Gemlik’te yer alacak fabrika inşaatı Temmuz 2020‘de başlamıştı. Boya, gövde tesisi ile 1.6 kilometre test pisti tamamlandı. Montaj tesisinin yüzde 98’i tamamlandı. Avrupa’nın en temiz boyahane tesisinde kimyasal dolum aşamasına geçildi. Tesisler bu yılın son çeyreğinde seri üretime hazır hale gelecek. İlk seri üretim araçlar bu yılın son çeyreğinde banttan inecek. Batarya konusunda üretimi Türkiye’de yapılacak. Çalışmalar devam ediyor” dedi.

“FİYAT SORMA”

Gazetecinin TOGG’la ilgili sorusunu yarıda kesen Erdoğan, “Fiyat sorma” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Erdoğan, “Gemlik’te 250 robot parçalı denemelerin ardından deneme üretimi için hazır hale gelmeye başladı. Avrupa’nın en temiz boyahane tesisinde kimyasal dolum aşamasına geçildi. Montaj tesisinde ise ekipman kurulumu tamamlanarak devreye alma çalışmaları da bu arada başladı. Tesisler bu yılın son çeyreğinde seri üretime hazır hale gelecek. Tesislerin seri üretime hazır hale gelmesiyle ilk seri üretim araçlar, bu yılın son çeyreğinde inşallah banttan inecek “Motor gücü 160 kilovatı geçmeyen ve ÖTV matrahı 700 bin lirayı aşmayan elektrikli otomobiller için daha önce yüzde 60 olarak uygulanan elektrikli araçların Özel Tüketim Vergisini yüzde 10’lara kadar düşürdük.” Dedi.

İLGİLİ HABERLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.