Karizma Haber-karizmahaber.com

Erdoğan, 6’lı masanın ‘Aday olamaz’ açıklamasına cevap verdi

28 Ocak 2023 - 16:27
Erdoğan, 6’lı masanın ‘Aday olamaz’ açıklamasına cevap verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, adaylık tartışmalarıyla ilgili konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, adaylık tartışmalarıyla ilgili konuştu. 2018’de kronometrenin sıfırlandığını savunan Erdoğan, “Aklınız neredeydi ya?  Niye şimdiye kadar bunları söylemediniz?” dedi

Erdoğan, 6’lı masanın adaylık açıklamasına cevap verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6’lı masanın kendisiyle ilgili yaptığı “Aday olamaz” açıklamasına yanıt verdi. 2018’de kronometrenin sıfırlandığını savunan Erdoğan, “Aklınız neredeydi ya?  Niye şimdiye kadar bunları söylemediniz?” şeklinde konuştu.

Denizli’de toplu açılış töreninde konuşan Erdoğan şunları söyledi:

“Yaklaşık 3,5 yıllık aranın ardından bir hasretin ardından bir kez daha sizlerle kucaklaşmak için yarimiz, yarenimiz, yol arkadaşımız Denizli’deyiz. Denizli’yi özleşmişiz. Ama yol boyu baktım ki Denizli bizi özlemiş. Şehre ayak bastığımız andan itibaren gösterdiğiniz muhabbet, sizlerin de bizi özlediğini gösteriyor. Pensilvanya ve Kandil Destekli 4’lü çeteden bahsetmiştik. Baktılar 4 yetmiyor, sayıyı 6’ya çıkarıp masa kurdular. Masayı kurdular ama masadan bir türlü aday çıkartamadılar. Baktılar kendileri aday çıkaramıyor, bu defa bizim adaylığımıza çamur atmaya başladılar. Biz aylardır siyaset er meydanıdır, biz adayız, karşımıza kimi çıkaracaksanız çıkarın, söyleyin de er meydanında yarışalım dedik. Aday çıkaramayanlar kendi sünepeliklerini örtmek için istikameti başka alana çektiler. 4.5 yıldır Cumhurbaşkanıyım, öncesi var. Aklınız neredeydi ya?  Niye şimdiye kadar bunları söylemediniz?”

 

İLGİLİ HABERLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.