Karizma Haber-karizmahaber.com

EMEKLİ VE MEMUR MAAŞINA SİPARİŞ ENFLASYON.

03 Ocak 2023 - 16:40
EMEKLİ VE MEMUR MAAŞINA SİPARİŞ ENFLASYON.

CHP SAMSUN İL BAŞKANI FATİH TÜRKEL, TÜİK YİNE İKTİDARA ÇALIŞTI.

 

SEÇİM YANAŞINCA AKP BARDAĞIN DOLU TARAFINI GÖSTERİYOR.

 

CHP İl Başkanı Fatih Türkel 2023’ten geçerli asgari ücret ile ilgili “iktidar asgari ücretteki bonkörlüğünü emekliye ve memura göstermeyecek gibi görünüyor” dedi.

 

CHP İl Başkanı Fatih Türkel emeklinin ve memurların enflasyon altında ezildiği ve can çekiştiğini söyleyerek iktidar nasıl olsa asgari ücreti kendi ödemiyor ödemediği asgari ücrete yüzde 54.5 zam yaparak yılların tarihi rekor zammını verdik diye övüne dursun. Maaşını bütçeden alan geçinemiyoruz asgari ücret kadar zam istiyoruz diyen emekli ve memurlara da çalışma bakanı “böyle bir saçmalık olabilir mi saçmalamayın” diyebiliyor. TÜİK ‘in açıkladığı enflasyon öyle görünüyor ki iktidardan almış olduğu siparişe göre %64.27 iken ENAK %137.55 İTO enflasyonu %93 açıklamış. Emekli, dul, yetim, memura tabii ki TÜİK in enflasyon rakamları üzerinden zam verilecek gibi görünüyor. En düşük emekli maaşının 3.500 TL olduğu günümüzde çarşı pazarın enflasyonu %200’ün üzerindeyken %64.27’lik sahte sipariş enflasyona göre emekli ve memura zam vereceğim demek vicdansızlıktır. Refah payı dahil iktidarın en fazla %20 – %30 gibi bir rakamı düşündüğünün bilgilerini almakla beraber emekli ve memurlarımıza bu rakamın kesinlikle yetmeyeceği kesindir.

 

Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak emekli ve memur maaş zamları belirlemenden önce ilgililerin çarşıya pazara çıkıp 170 TL’lik tereyağını 150 liralık peyniri 4 lira olmuş ekmeği görerek ellerini vicdanlarına koyarak değerlendirmesini istiyoruz. Dedi

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.