Karizma Haber-karizmahaber.com

Dolar 17’yi aşınca Cem Küçük’ün unutmak istediği video sosyal medyada gündem oldu.

09 Haziran 2022 - 9:28
Dolar 17’yi aşınca Cem Küçük’ün unutmak istediği video sosyal medyada gündem oldu.

Dolar 17’yi aşınca Cem Küçük’ün unutmak istediği video sosyal medyada gündem oldu. Twitter’a her girdiğinde önüne çıkıyor

Sene başında 13,35 lira olan dolar kuru,9 Haziran Perşembe günü 17,20 olurken, Euro’da ise 18,35 seviyesi görüldü. Vatandaşın cebindeki para her saat başı erirken; iktidara yakınlığıyla bilinen gazeteci Cem Küçük’ün katıldığı bir programda “Oh dolar düşüyor, oh faiz düşüyor” ifadeleri yeniden gündem oldu.

Dolar 17’yi aştı. Cem Küçük’ün unutmak istediği video yeniden ortaya çıktı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın faizi düşürmeye devam edeceklerini belirterek yaptığı “Bu iktidar faiz artırmayacak” açıklaması sonrası, dolar yine tırmanışa geçti.

Erdoğan, toplantı sonrası yaptığı açıklamada “İşimize gelen seviyedeki bir döviz kuruyla cari fazla artırarak” sözleriyle, fiyat istikrarı planladığını belirtmiş ve “Bu iktidar faizi artırmayacaktır, tam aksine biz faizi düşürmeye devam edeceğiz” diye konuşmuştu.

DOLAR 17 TL’Yİ AŞTI

Dolar/TL, geçen ay başlayan ve TL’de yaklaşık yüzde 10 değer kaybı ile sonuçlanan sert yükselişin ardından 16.5 etrafında birkaç gün sakin seyir izledikten sonra yeniden yükselişe geçti. Dolar/TL 20 Aralık’tan beri ilk kez 16.9 seviyesini bu sabah gördü. TL böylece yükseliş hareketinin başladığı mayıs ayı başından beri dolar karşısında yüzde 12 değer kaybetti.

9 Haziran Perşembe sabahı Dolar/TL’de 17,20 , Euro/TL’de ise 18,45 seviyeleri görüldü.

CEM KÜÇÜK’ÜN AÇIKLAMALARI YENİDEN GÜNDEMDE

Türk Lirası’ndaki değer kaybı sürerken ve vatandaş günden güne fakirleşirken; AKP’ye yakınlığı ile bilinen gazeteci Cem Küçük’ün aralık ayında, Habertürk canlı yayınında sarf ettiği sözler, sosyal medyada yeniden gündem oldu.

“OOH DOLAR DÜŞÜYOR, OOH FAİZ DÜŞÜYOR”

2021’in aralık ayında Habertürk’teki canlı yayında, ekonomik kriz ve dövizdeki ani değişimler konuşulmuş; Cem Küçük, Ersan Şen’in önceki açıklamalarını hatırlatarak “Sayın Ersan Şen’in tüm argümanları çöktü. ‘Sıcak para girmeden dolar düşmez’ demişti, yanıldı. Hem faiz hem döviz düşüyor. Verecek cevabı yok. Bu çok iyi bir sistemdir. Ekonomi iyiye gidiyor, milletin ekonomisi düzeliyor. Moralin bozulmasın” ifadelerini kullanmıştı.

Küçük’e yanıt veren Şen ise “Devlet o garantileri kimin cebinden ödeyecek, hangi vatandaşın cebinden ödeyecek. Rahmetli Turgut Özal söyledi bu sistemin ne kadar yanlış olduğunu. Sen söylediğin yalanlara inan” demişti.

Bu sırada Cem Küçük’ün “Oh dolar düşüyor, oh faiz düşüyor” demesi dikkat çekmişti.

İşte sosyal medyada yeniden gündem olan o anlar…

İlgili Haberler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.