Karizma Haber-karizmahaber.com

DİLEK FENERLERİ GÖKYÜZÜNDE BÜYÜLEYİCİ BİR GÖRÜNTÜ OLUŞTURDU

07 Ağustos 2022 - 15:28
DİLEK FENERLERİ GÖKYÜZÜNDE BÜYÜLEYİCİ BİR GÖRÜNTÜ OLUŞTURDU

Fatsa Belediyesi geleneksel 10’uncu Çınar Festivali’nde “Dilek Feneri Şenliği” düzenlendi.

Uzunkum(DEMAS) Plajında yerel sanatçı Süleyman Aydın konserinin son bölümünde gerçekleşen “Dileğinle Gel Fatsa” temalı şenliğine Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, ailesi ile birlikte katıldı. Dilek Feneri’ni kızları Azra ve Almina ile yakarak gökyüzüne gönderdi. Geceyi aydınlatan onlarca dilek feneri, gökyüzünde muhteşem bir görüntü oluşturdu.

SEVGİ, BARIŞ VE KARDEŞLİK İÇEREN  DİLEKLER GÖKYÜZÜNE BIRAKILDI

Anne babasıyla  Dilek Feneri Şenliğine katılan Demir Demirbağ, tüm çocukların yüzünün güldüğü bir dünyada yaşamak için dilek tuttuğunu, Umut Can Konaş isimli genç de, savaşların konuşulmadığı barış içinde sevgi dolu bir dünyada yaşamak için dilek tuttuğunu ifade etti.

“FATSAMIZ İÇİN GÜZEL DİLEKLERDE BULUNDUM”

Yaza damgasını vuran Efsane 10’uncu Çınar Festivali içerisinde gerçekleşen büyüleyici muhteşem görüntüsü ile  geceyi aydınlatan  “Dilek Şenliği” ile ilgili konuşan Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, “Yaklaşık 10 gündür devam eden Çınar Festivali etkinliklerimizin 8’inci gününde festival alanında bulunan vatandaşlarımızla dilek fenerlerimizi gökyüzüne gönderdik. Uzunkum Planımızda ilk kez bir festival yapıyoruz. Festivalimize sadece Fatsa dan değil Ordunun 19 ilçesinin yanı sıra çevre büyükşehirlerden de yoğun katılım oldu. Yarından itibaren kısa süreli bir fındık hasat molası vereceğiz ama, Ağustos ayı sonunda bir konser ve Eylül ayında da bir “Gençlik Festivali” hayal ediyoruz. Dilek tutma konusunda ise, büyüklerimiz bize tutulan dilekler gizli kalır derlerdi ama, ben Fatsamız için güzel dileklerde bulundum. İnşallah gerçekleşir.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.