Karizma Haber-karizmahaber.com

Devlet Bahçeli’ye verilen harita diplomatik kriz çıkarttı

11 Temmuz 2022 - 17:52
Devlet Bahçeli’ye verilen harita diplomatik kriz çıkarttı

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye hediye edilen harita diplomatik kriz çıkardı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye hediye edilen harita Yunanistan’la kriz çıkarttı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli dün Ülkü Ocakları Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Bahçeli’ye ziyarette Ülkü Ocakları tarafından hazırlanan bir harita hediye edildi.

Fotoğraf hem Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın hem de MHP’li hesaplarında paylaşıldı. Paylaşılan fotoğraf ile ilgili Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’ten açıklama geldi.

MİÇOTAKİS’TEN TEPKİ

Kiryakos Miçotakis, fotoğrafı paylaşarak şu ifadeleri kullandı:

“Bu haritaya iyi bakın. Girit, Rodos, Midilli, Sakız, Samos hepsi Türkiye tarafından alınmaktadır. Bu, aşırılıkçıların ateşli rüyası mı yoksa Türkiye’nin resmi politikası mı? Başka bir provokasyon mu yoksa gerçek hedef mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan, küçük koalisyon ortağının son maskaralıklarına ilişkin tutumunu netleştirmeli.”

Atina merkezli Kathimerini gazetesine konuşan diplomatik kaynaklar, haritaya ilişkin “Maalesef bu görüntü, bizim Türkiye ile her gün yaşadığımız ve gerilimi tırmandıran aşırı uçtaki açıklamaların bir kısmı” demişti.

Yunan yetkililer, “Bir an önce ülkemizin toprak bütünlüğünü şüphede bırakan bu kabul edilemez olayın düzeltilmesini bekliyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.